Elazığ Kültür Sanat

Başkan Şerifoğulları'ndan 'Anadolu kadınlarımızın sesi oluyoruz' etkinliğine destek

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Kadına Şiddetle Mücadele Derneği ve Güler Misin Ağlar Mısın ekibi tarafından 29-30 Haziranda düzenlenecek olan 'Anadolu kadınlarımızın sesi oluyoruz' konulu etkinliklere destek vereceği bildirildi.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Kadına Şiddetle Mücadele Derneği ve Güler Misin Ağlar Mısın ekibi tarafından 29-30 Haziranda düzenlenecek olan 'Anadolu kadınlarımızın sesi oluyoruz' konulu etkinliklere destek vereceği bildirildi.

Elazığ - Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Derneği tarafından 29 ve 30 Haziran tarihlerinde kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla meşale töreni düzenlenecek ve tiyatro oyunu sahnelenecek. Bu çerçevede ilgili kurum ve kuruluşlara ziyaret ve faaliyetlerini sürdüren Kadına Şiddetle Mücadele Derneği, geçtiğimiz günlerde tiyatro topluluğu ile sergilediği kadına şiddet temalı bir tiyatro oyunu yoğun ilgi görmüştü.

Elazığ Belediyesinin katkılarıyla gerçekleştirilecek olan etkinliklerin detaylarını paylaşan Kadına Şiddetle Mücadele Derneği Başkanı Gülnar Karagöl, ''Derneğimiz ile Güler Misin Ağlar Mısın ekibinin 7 Haziranda oynamış olduğu ve büyük ses getiren kadına şiddet temalı tiyatro oyunu derneğimiz tarafından sahip çıkılmış ve sesimizin daha gür çıkması adına Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ile yaptığımız görüşme sonucunda belediye başkanımız kadına şiddet ile ilgili hassas durumu daha büyük kitlelere duyurulması kadın cinayetlerine dur denilmesi adına 29 ve 30 Haziranda yapacağımız "Anadolu Kadınlarımızın Sesi Oluyoruz" konulu etkinliklerimize tamamen sahip çıkarak büyük bir destek vermiştir. Kendisine çok teşekkür ederiz. Elazığ'daki bütün sorunlara hakim olup kadınlarımızın gördüğü şiddete de son derece duyarlı davranması şehrül-emin isminin tam karşılığı bir insan olduğunu göstermektedir. Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Derneği olarak belediye başkanımızın 29 Haziran günü bizlere tahsis ettiği belediye otobüsleri ile Öğretmen Evi belediye durağından tüm katılımcılarımızı ücretsiz şekilde Harput'a taşıyacağız. Orada saat 20.23'te Balak Gazi parkındaki Türk bayrağımızın gölgesinde Çayda Çıra eşliğinde bütün katılımcılarımızla meşale yakarak Anadolu'da şiddet gören kadınlarımızın geleceğine ışık tutacağız. 30 Haziran günü saat 18.30'da başkanımızın derneğimize tahsis ettiği Ahmet Tevfik Ozan Kongre Merkezinde sahnelenecek olan tiyatro oyunumuza tüm halkımız davetlidir" dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Elazığ haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Elazığ Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Elazığ'ın dört bir yanından Kültür Sanat haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Elazığ, Elazığ Belediyesi, Otobüs, Şahin Şerifoğulları, Tiyatro gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir