Aziziye Gençlik Merkezi her hafta düzenlenen farklı etkinliklerle gençleri buluşturuyor

Aziziye Gençlik Merkezi her hafta düzenlenen farklı etkinliklerle gençleri buluşturuyor - Erzurum Haberleri

ERZURUM - Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Aziziye Gençlik Merkezindeki gönüllüler, her hafta düzenledikleri kitap okuma halkaları, beslenme ve hijyen eğitimi, Kudüs ve Mescid-i Aksa anlatımları, zeka oyunları ve çeşitli sportif etkinliklerle gençleri bir araya getiriyor.

ERZURUM - Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Aziziye Gençlik Merkezindeki gönüllüler, her hafta düzenledikleri kitap okuma halkaları, beslenme ve hijyen eğitimi, Kudüs ve Mescid-i Aksa anlatımları, zeka oyunları ve çeşitli sportif etkinliklerle gençleri bir araya getiriyor.

Aziziye Gençlik Merkezindeki gönüllü liderler, gençlik merkezi atölye çalışmalarına katılan gençlere her hafta farklı etkinlikler yapmaya devam ediyor.

İnsan odaklı çalışmaları kapsamında gençlerin hem sosyalleşmesi hem de gelişimi için faaliyet düzenleyen liderler, her hafta kitap okuma halkaları, beslenme ve hijyen eğitimi, Kudüs ve Mescid-i Aksa anlatımları, zeka oyunları ve çeşitli sportif etkinlikleri düzenliyor.

Aziziye Gençlik Merkezi Gönüllü Eğitim Timi üyesi Şeydanur Tokatlı öncüllüğünde her ay iki farklı kitap, okunması için gençlere dağıtılıyor. Okudukları kitapları tahlil yaparak öne çıkan noktaları anlatan gençlere kitap okuma alışkanlığının yanı sıra ifade yeteneklerini de geliştirmeleri için fırsat sunuluyor.

Gönüllü diyetisyenlerden sağlıklı beslenme ve hijyen konusunda bilgi alan gençler, atık poşet ve malzemeleri de toplayarak çevre ve doğayı kirletmemek için topluma mesajlar da veriyor.

Gençlik Merkezi müzik atölyesinde gitar eğitimi alan Medine Çınar, gönüllü çalışmalarına gitarıyla katılarak çocuklara söylediği şarkılarla eğlenceli ortam oluşturuyor.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle spor yapmaktan uzaklaşan gençler, kendileri için özel hazırlanan parkurda spor yapmanın yanı sıra düzenlenen yarışmalarla mücadele ederek eğlenceli zaman geçiriyor.

Aziziye Gençlik Merkezi Müdürü Yunus Kumbasar, faaliyetlerle ilgili yaptığı açıklamada, spordan sanata, kültürel faaliyetlerden gönüllülük faaliyetlerine kadar birçok alanda gençlere hizmet verdiklerini belirtti.

Aziziye Gençlik Merkezine sadece gönüllerin gelmediğini anlatan Kumbasar, "Kentteki bir özel rehabilitasyon merkezi ile işbirliği yaparak özel çocukları her hafta gençlik merkezinde ağırlıyoruz. Gönüllülerimiz de çocuklarımızın fiziksel ve mental gelişimleri için katkı da bulunuyor. Bu tür gönül odaklı çalışmalarımız devam edecek." ifadelerini kullandı.Kaynak:AA

Aziziye Gençlik Merkezi her hafta düzenlenen farklı etkinliklerle gençleri buluşturuyor1

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Erzurum haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Erzurum Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Aziziye Gençlik Merkezi, Erzurum, Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Gönüllü lider, Aziziye, Gençlik, Merkezi, her, hafta, düzenlenen, farklı, etkinliklerle, gençleri, buluşturuyor.

Paylaşmak İstermisin?

Yorum Ekle