Erzurum Bilim-Teknoloji

Atatürk Üniversitesi öğrencilerinin projeleri TÜBİTAK ve BİDEB'in yarışmasında finale kaldı

ERZURUM - Atatürk Üniversitesi (AÜ) Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin bitirme projeleri, 12'ncisi düzenlenen Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları'nda finale kaldı.

Erzurum - Atatürk Üniversitesi (AÜ) Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin bitirme projeleri, 12'ncisi düzenlenen Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları'nda finale kaldı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü öğrencileri, projelerini, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) kapsamında Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığınca (BİDEB) 12'ncisi düzenlenen 2242 kodlu Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları'na gönderdi.

Alanında uzman jüri üyelerince değerlendirilen projelerden, AÜ öğrencilerinin hazırladığı 4 lisans bitirme çalışmasının 3'ü finale kaldı.

Çevrim içi olarak 11 Temmuz'da gerçekleştirilecek Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Final Yarışması sonrası dereceye giren öğrenciler, ödüllerini TEKNOFEST 2024'te alacak.

Projelerin danışmanlığını yapan Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Deniz Dal, öğrencilerinin geçmiş yıllarda aynı projede bölge ve final yarışmalarında aldıkları derecelere bu yıl yenilerini katacaklarına inancının tam olduğunu belirtti.

Finale kalan AÜ öğrencilerinin projeleri şöyle:

- Bilgi ve İletişim Teknolojileri kategorisinde: Ali Mohammadalizadeh'in "Kripto Para Ticareti İçin Kullanıcı Merkezli Akıllı Strateji ve Risk Yönetimi Sistemi"

- Sosyal Yenilikçilik ve Girişimcilik kategorisinde: Yusuf Yardımcı ve Cengiz Güngör tarafından hazırlanan "Boğulma Tehlikesini Tespit Edebilen Yapay Zeka Destekli Akıllı Yüzücü Bilekliği"

- Gıda ve Tarım kategorisinde: Fatma Çelik ile Almira Yaren Karadeniz tarafından hazırlanan "Basınç Haritalama Yöntemiyle Koyunlarda Topallığı Tespit Edebilen Yeni Nesil Bir Sistem"

Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Bilim-Teknoloji haberleri de dahil olmak üzere, Atatürk Üniversitesi, Erzurum, Festival, Teknofest, TÜBİTAK, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir