Erzurum Yaşam

Aşkale'de ayılar çiftçileri korkutuyor

Erzurum'un Aşkale ilçesinde çiftçilik yapan vatandaşlar, ayıların sıkça gelmesinden dolayı korkudan arazilerine gidemediklerini ifade ederek, yardım istedi.

Erzurum'un Aşkale ilçesinde çiftçilik yapan vatandaşlar, ayıların sıkça gelmesinden dolayı korkudan arazilerine gidemediklerini ifade ederek, yardım istedi.

Erzurum - Aşkale'nin Kaban Dağı mevkiinde çayır ve tarla arazileri bulunan vatandaşlar doğadaki ayıların korkusundan işlerini yapamaz olduklarını söylediler. Bir haftadan beri her sabah arazilerinde karşılaştıkları ayılar sebebiyle ot biçemediklerini ve arazi sulayamadıklarını dile getiren Aşkaleli çiftçiler, "İlgililerden bu konuda yardım ve destek bekliyoruz. Korkumuzdan işlerimizi yapamıyoruz. Ayılar adeta buraları mesken tuttu" dediler.

Aşkaleli bir çiftçi de tarlasına giren ayıyı cep telefonu ile çekerek paylaştı. Görüntülerde çiftçinin ayıyı kaçırmak için sürekli bağırdığı görülüyor.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Erzurum, Korkut gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir