Erzurum Güncel

AK Parti Erzurum İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu, basın mensuplarıyla buluştu:

"Biz 516 bin seçmeni olan bir şehirde, 116 bin 413 üyeye sahibiz. Ciddi, güzel bir rakamdır. Seçmenimizin yüzde 22,5'i partimizin üyesidir. Bu verilere göre biz Türkiye'de üye nüfusa göre ilk 5 sırada bulunmaktayız"

Erzurum - AK Parti Erzurum İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Küçükoğlu, bir sosyal tesiste düzenlenen basın toplantısında, 31 Mart Yerel Seçimleri'nin sonuçlarını da değerlendirdi.

Erzurum'un seçimlerden başarıyla çıktığını ifade eden Küçükoğlu, "Son verilere göre 516 bin 908 seçmen sayımız var. Genç seçmen olarak addettiğimiz, 147 bin, kadın seçmen sayımız 262 bin 800 civarındadır. Biz 516 bin seçmeni olan bir şehirde, 116 bin 413 üyeye sahibiz. Ciddi, güzel bir rakamdır. Seçmenimizin yüzde 22,5'i partimizin üyesidir. Bu verilere göre biz, Türkiye'de üye nüfusa göre ilk 5 sırada bulunmaktayız." dedi.

Teşkilat çalışmalarına değinen Küçükoğlu, ülke ve şehir siyasetine katkı sağlamak için projeler geliştirdiklerini anlattı.

Türkiye ile Azerbaycan arasında doğrudan demir ve kara yolu ulaşımı sağlayacak Zengezur Koridoru ile ilgili girişimlerinin olduğundan bahseden, Küçükoğlu, şöyle devam etti:

"Zengezur Koridoru bölgesel enerji projeleri ve ticaret yolları için stratejik bir geçiş noktası işlevi görmektedir. Bu koridor, Türkiye, Azerbaycan ve Orta Asya Türk devletlerinin enerji kaynaklarını Avrupa pazarlarına ulaştırma potansiyeline sahiptir. Bu ticari koridorun önemli bir noktasında Erzurum'un bulunmuş olması, koridorun hayata geçmesiyle kente çok ciddi katkılar sağlayacaktır."

Toplantıya katılan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen de kentte yapılan ve yapımı devam eden çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgi verdi.

Program, soru-cevap bölümünün arından sona erdi.

AK Parti Erzurum İl Başkanı İbrahim Küçükoğlu, basın mensuplarıyla buluştu:1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, AK Parti, Belediye, Erzurum, Mehmet Sekmen, Türkiye gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir