Ağrı Güncel

AİÇÜ'de mezuniyet coşkusu

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde (AİÇÜ) 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılında başarılı olan 3 bin 540 öğrenci, düzenlenen törenle diplomalarını aldı.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nde (AİÇÜ) 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılında başarılı olan 3 bin 540 öğrenci, düzenlenen törenle diplomalarını aldı.

Ağrı - Ağrı Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi'nden mezun olan 3 bin 540 öğrenci için düzenlenen tören Recep Tayyip Erdoğan Kültür ve Kongre Merkezi Osmanlı Salonu'nda düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmayasıyla başlayan program müzik dinletisiyle devam etti.

Törende konuşan Ağrı Valisi Mustafa Koç, "Ülkemizin geleceği olan gençlerimizin eğitimlerini aldığı son noktalar olan üniversiteler arasında yer alan Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, sahip olduğu kampüs imkanları, başarılı akademisyenleri ve eğitim kalitesiyle örnek bir eğitim yuvasıdır. Kurulduğu günden itibaren ülkemiz ve dünya bilimine değer katan çalışmalara imza atan Üniversitenin bugünlere ulaşmasında emeği bulunan Rektör Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut'a, şehrimize örnek bir bilim yuvası kazandıran IC Holding'e teşekkür ediyorum. Bu duygularla, tüm mezun öğrencilerimizin başarılı bir hayat geçirmelerini diliyorum" diye konuştu.

Tören, üniversite birincisi Hilal Ağtaş'ın mezuniyet kütüğüne ismi yazılı olan plakayı çakması, dereceye giren Lisans ve Ön lisans öğrencilerine diplomalarının verilmesi ve kep atma töreniyle sona erdi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Ağrı haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Ağrı Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Ağrı'nın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Abdulhalik Karabulut, Ağrı, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, İstiklal Marşı, Mustafa Koç, Recep Tayyip Erdoğan, Rektör gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir