Bitlis Yaşam

Ahlat'ta 220 yetim ve öksüz çocuk giydirildi

Bitlis'in Ahlat ilçesinde Kurban Bayramı öncesinde 220 yetim ve öksüz çocuğa giyim yardımında bulunuldu.

Bitlis'in Ahlat ilçesinde Kurban Bayramı öncesinde 220 yetim ve öksüz çocuğa giyim yardımında bulunuldu.

Bitlis: Avusturya Türk Erkekler Birliği tarafından toplanan yardımlar, Ahlat ilçesindeki yetim ve öksüz çocukların bayram ihtiyacı için harcandı. İlk olarak bir giyim mağazasında aileleri ile birlikte alışveriş yapan yetim ve öksüz çocuklara ardından çeşitli hediyeler verilerek bayramları kutlandı.

Konuylailgili gazetecilere açıklama yapan Avusturya Türk Erkekler Birliği temsilcilerinden Ramazan Dağdemir, "Aslen Yozgatlıyım ama Viyana'da kalıyorum. Ahlat'ta yetim ve öksüz çocuklar için her yıl yapılan etkinliğe destek vermek amacıyla geldik. Bunun dışında deprem bölgesi ve çeşitli şehirlerimizde yardım çalışmalarımız oldu. Bu yıl da Ahlat'a gelmek nasip oldu. Erdal Nergiz hocamızla birlikte buradaki yetim ve öksüz çocuklarla ailelerine bayram neşesi olmak için geldik. Elimizden geldiğince en güzelini yapmaya çalışıyoruz. İnşallah önümüzdeki yılda desteğimizi esirgemeyeceğiz. Avusturya Türk Erkekler Birliği olarak Ahlat'taki kardeşlerimizin yanında olacağız" dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bitlis haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bitlis Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bitlis'in dört bir yanından Yaşam haberleri de dahil olmak üzere, Ahlat, Bitlis, Deprem, Kurban Bayramı gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir