Ağrı İl Müftüsü Tandoğan Topçu'dan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'a destek

Ağrı İl Müftüsü Tandoğan Topçu, ramazan ayının ilk hutbesindeki ifadelerinden dolayı bazı kesimlerin hedef seçtiği Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'a destek açıklaması yaptı.

Ağrı İl Müftüsü Tandoğan Topçu'dan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'a destek

İl Müftüsü , ramazan ayının ilk hutbesindeki ifadelerinden dolayı bazı kesimlerin hedef seçtiği Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'a destek açıklaması yaptı.

Ağrı İl Müftüsü Tandoğan Topçu da AA muhabirine yaptığı açıklamada, Erbaş'ın cuma günü Hacı Bayram Veli Camisi'nde hutbe okuduğunu anımsattı.

Hutbede İslam'ın emir ve kurallarının ortaya konulduğunu söyleyen Topçu, şöyle konuştu:

"Erbaş'ın ifade ettiği durum İslam'ın ve Allah'ın emridir. Diğer taraftan da 633 sayılı yasa ile Diyanet İşleri Başkanlığına verilmiş görev vardır, yani bu kurumun insanları, toplumu din ve ahlak yönünden aydınlatmak, ibadet yerlerini yönetme görev ve sorumluluğu da vardır. Hangi açıdan bakarsak bakalım Prof. Dr. Ali Erbaş hocamızın okumuş olduğu hutbenin sonuna kadar arkasındayız, İslam'ın emirlerini en güçlü şekilde ortaya koymuştur, haykırmıştır. Ayrıca yasaların kendisine vermiş odluğu yetkiyi kullanmıştır."

Topçu, Erbaş'a yönelik Ankara Barosunun yaptığı açıklamanın, milletin değerlerine açılmış bir savaş olduğunu sözlerine ekledi.(AA)

Müftüsü verdi İşleri Ağrı Diyanet Topçu Erbaş'a  Başkanı destek 1


Editörün Seçtikleri

Ağrı'da İŞKUR aracılığıyla temizlik ve güvenlik görevlisi alacak

"Türkiye'nin çatısı" kutup ve çöl iklimini birlikte yaşıyor

ADAL Roket Takımı Ağrı'yı Teknofest'te temsil edecek

Iğdır Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim'den Vali Varol'a Ziyaret

Ağrı'da Kovid-19 tedbirlerine ilişkin denetim

Yorum Ekle