Tandoğan Topçu Haberleri


Tandoğan Topçu

Ağrı Müftüsü Tandoğan Topçu Kimdir? 1965 yılında Sivas’ın Şarkışla ilçesine bağlı Gücük Köyünde doğdu. İlkokulu kendi köyünde okuduktan sonra 1978 yılında kaydolduğu Şarkışla İmam-Hatip Lisesi’nden 1985 yılında mezun oldu.

1987'de Tunceli Merkez Camii'nde İmam- Hatiplik görevine başladı. 1987-1992 yılları arasında Mısır El-Ezher Üniversitesi Davet Fakültesi'nden mezun oldu.

Müftü Tandoğan Topçu 1995'te kısa dönem olarak vatani görevini Kocaeli Gebze Kışlası'nda tamamladı.

1996'da Şarkışla'da tekrar İmam-Hatiplik görevine başladı, ardından kısa bir süre aynı ilçede Müezzinlik yaptı.

1999-2002 yılları arasında Konya Selçuk Eğitim İhtisas Kursunu 9. Dönem olarak tamamladı.

Kastamonu Diyanet Eğitim Merkezi'nde 6 Eylül 2002'de öğretmenlik görevine atandı.

Tandoğan Topçu 2003 yılında Batman Beşiri İlçe Müftülüğü 2005-2009 yılları arasında yurtdışı görevinde bulundu.

12 Ağustos 2009 tarihinde Azdavay İlçe Müftülüğü'ne 19 Eylül 2011 tarihinde ise Sarız ilçe müftülüğüne atandı. 11 Mart 2013'te Kayseri İl Müftü Yardımcısı olarak göreve başladı.

04.05.2018 tarihinde yayımlanan İl Müftüleri kararnamesiyle 15 Mayıs 2018 tarihinde Ağrı İl Müftüsü olarak görevine başladı. Evli ve iki çocuk babasıdır.