Ağrı'da yapılan "fizik tedavi hastanesi ve termal tesis" şifa dağıtacak

Ağrı'da yapılan "fizik tedavi hastanesi ve termal tesis" şifa dağıtacak

Aynı alanda inşa edilen hastane ile tesisin, kentin sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınmasına katkı sağlaması amaçlanıyor
- Vali Osman Varol:

- "Fizik tedavi hastanesinin arka tarafında günübirlik tesisimiz de var. Bu tesiste büyük, küçük ve orta boy havuzlar ile aile odaları olacak"

AĞRI - Ağrı, Valilik öncülüğünde inşa edilen termal tesis ve fizik tedavi hastanesiyle, şifa arayanların yeni adreslerinden biri olmaya hazırlanıyor.

Valilik, İl Özel İdaresi ve Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü ile imzalanan protokol kapsamında, 2018 yılında sondaj çalışmaları sonucunda termal suyun bulunduğu Karaköse Kaplıcası ve Turizm Alanı bölgesinde yapımı süren 50 yataklı fizik tedavi hastanesi ve sosyal tesislerin inşaatında sona yaklaşıldı.

Yerin 1500 metre altında 48 derecelik suyun bulunduğu alana ulaşımı sağlamak için Murat Nehri üzerine yapılan 142 metre uzunluğundaki köprü geçen yıl hizmete açıldı.

Tesislerin gelecek yaz döneminde hizmete girmesi planlanıyor.

Bölgenin önemli transit yollarından Ağrı-Van kara yolunun yanı başında ve Ahmed-i Hani Havalimanı'nın karşısında olması nedeniyle ulaşım avantajı bulunan projenin, kentin sosyal, kültürel, ekonomik ve turizmde kalkınmasına katkı sağlaması amaçlanıyor.

Herhangi bir aksaklık ve ödeme problemimiz yok

Vali Osman Varol, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Erhan Tenekeci ve beraberindekilerle inşaat alanında yaptığı inceleme sonrası AA muhabirine, fizik tedavi hastanesi ve sosyal tesislerin çok önemli yatırımlar olduğunu söyledi.

Bölgede bir termal sağlık merkezi ve hastanenin olacağını anlatan Varol, "Burayı ziyaret edip inşaatları denetledim. Herhangi bir aksaklık ve ödeme problemimiz yok. Zaten bu yatırımlar İl Özel İdaresi vasıtasıyla gerçekleştiriliyor. Mayısta binaları teslim alacağız. Fizik tedavi hastanemiz Sağlık Bakanlığına devredilecek ve onların vasıtasıyla işletilecek. Günübirlik tesisimiz de vatandaşların hizmetine sunulacak." diye konuştu.

Varol, inşaatların bir an önce tamamlanması ve vatandaşların hizmetine sunulması için yoğun çaba sarf ettiklerini belirtti.

Termal suyun oldukça kaliteli olduğunu vurgulayan Varol, şunları kaydetti:

"Ayrıca o bölgeyi etrafındaki alanlarla turizm merkezi haline getirmek için de ciddi çalışma yürütüyoruz. Bu alanda bir çalışma grubumuz var, çeşitli toplantılar gerçekleştiriyorlar ve planlar devam ediyor. Orada yatırım yapmak isteyen girişimcilerimiz mevcut. 'Bunların önünü nasıl açarız' diye çalışıyoruz. Kısa vadede orada çok ciddi ilave yatırımların yapılabileceğini düşünüyorum. Bizim yatırımlarımız da önümüzdeki yaz döneminde vatandaşımızın hizmetine sunulacak şekilde son aşamaya geliyor. Fizik tedavi hastanesinin arka tarafında bir günübirlik tesisimiz de var. Bu tesiste büyük, küçük ve orta boy havuzlar ile odaları olacak. Vatandaşların, gidip termal suya girmek istediklerinde ücretini ödeyerek herhangi bir rahatsızlığı olmadan kullanabileceği günübirlik havuzlar ve tesisler de var. Bunların inşaatı devam ediyor."Kaynak:AA

tedavi dağıtacak AĞRI şifa ve - Fizik hastanesi tesis termal 1

termal AĞRI Fizik hastanesi ve tedavi dağıtacak tesis şifa - 2

ve dağıtacak tedavi AĞRI tesis hastanesi şifa - termal Fizik 3

Fizik termal hastanesi ve - tesis AĞRI dağıtacak tedavi şifa 4

- termal şifa dağıtacak ve hastanesi Fizik AĞRI tesis tedavi 5

Fizik termal hastanesi dağıtacak ve AĞRI tesis tedavi şifa - 6

termal tedavi ve dağıtacak şifa tesis hastanesi AĞRI - Fizik 7

- ve şifa Fizik hastanesi termal AĞRI tedavi tesis dağıtacak 8

- termal hastanesi ve şifa dağıtacak tesis tedavi Fizik AĞRI 9

AĞRI hastanesi tesis dağıtacak tedavi Fizik ve termal - şifa 10

şifa termal hastanesi dağıtacak tesis tedavi Fizik - AĞRI ve 11

Fizik - ve tesis AĞRI dağıtacak şifa tedavi termal hastanesi 12

AĞRI termal Fizik şifa hastanesi - dağıtacak tesis ve tedavi 13

şifa tedavi AĞRI tesis Fizik termal - dağıtacak hastanesi ve 14

Etiketler: Ağrı, çalışma, Fizik Tedavi Hastanesi, inşaat, Sosyal Tesis, sürüyor, şifa, termal turizm.

Yorum Ekle