Ağrı'da "Geleneksel Balık Gölü Festivali" yapıldı

Ağrı'da "Geleneksel Balık Gölü Festivali" yapıldı

AĞRI - Ağrı'nın Taşlıçay ilçesine bağlı 2 bin 241 rakımlı Balık Gölü'nde bu yıl ikincisi düzenlenen "Geleneksel Balık Gölü Festivali" konser ve etkinliklerle sona erdi.

AĞRI - Ağrı'nın Taşlıçay ilçesine bağlı 2 bin 241 rakımlı Balık Gölü'nde bu yıl ikincisi düzenlenen "Geleneksel Balık Gölü Festivali" konser ve etkinliklerle sona erdi.

Taşlıçay Belediyesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Serhat Kalkınma AJansı (SERKA) iş birliğiyle dün başlayan festival etkinliklerine, sabah saatlerinden itibaren devam edildi.

"Saklı cennet" olarak adlandırılan gölde vatandaşlar teknelerle gezerek keyifli vakit geçirdi.

Taşlıçay Belediye Başkanı İsmet Taşdemir, gazetecilere, Balık Gölü'nün ülkenin en yüksek gölü olduğunu ve çevresindeki doğal güzelliklerle görenleri kendisine hayran bıraktığını söyledi.

Festivalin çok renkli geçtiğini belirten Taşdemir, şöyle konuştu:

"Belediye başkanı seçildiğimden bu yana hem yaz hem kış festivali düzenliyoruz. Bu sene de festivalin ikincisini düzenledik. Birbirinden çok değerli sanatçılar vardı. Binlerce insanımız buraya akın etti. İnsanlar pandemide böyle bir etkinlik ve eğlenceye hasret kalmıştı. Festival dün çok güzel geçti. Bugün de sabah erken başlayan festival çok güzel geçti. Bu mutluluk ve güzelliği kelimelerle anlatamıyorum. Vatandaşlar ve askerler beraber halay çekti."

Vali Osman Varol, paydaş kurumlar ve güvenlik görevlilerine teşekkür eden Taşdemir, kışın da festival düzenleyeceklerini sözlerine ekledi.

Festival, Grup İmera ve yerel sanatçıların konseriyle sona erdi.Kaynak:AA

Festivali Gölü Balık Ağrı'da Geleneksel yapıldı 1

Festivali Gölü Balık Geleneksel Ağrı'da yapıldı 2

Gölü Geleneksel Balık Festivali Ağrı'da yapıldı 3

Balık Ağrı'da yapıldı Festivali Gölü Geleneksel 4

Balık Ağrı'da Festivali Gölü Geleneksel yapıldı 5

Geleneksel Gölü Ağrı'da Festivali Balık yapıldı 6

Festivali Geleneksel Balık yapıldı Gölü Ağrı'da 7

Gölü Balık yapıldı Ağrı'da Festivali Geleneksel 8

Gölü Geleneksel Balık Ağrı'da Festivali yapıldı 9

Geleneksel Gölü Balık yapıldı Ağrı'da Festivali 10

Gölü Geleneksel yapıldı Ağrı'da Festivali Balık 11

Gölü yapıldı Ağrı'da Balık Festivali Geleneksel 12

Balık Ağrı'da Festivali Geleneksel Gölü yapıldı 13

Ağrı'da Balık yapıldı Festivali Gölü Geleneksel 14

Festivali Gölü yapıldı Balık Geleneksel Ağrı'da 15

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Ağrı haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Ağrı Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Ağrı, Balık Gölü, festival, balık gölü festivali, Taşlıçay balık gölü, Ağrıda, Geleneksel, Balık, Gölü, Festivali, yapıldı.

Paylaşmak İstermisin?

2 Yorum

Sağlık personeli

Sağlık personeli

2 hafta önce

Ağrının vaka sayısında neden Türkiye'nin başını çektiği belli oldu. Maske mesafe hijyen sıfır ama konserde bir biri üstüne binen halaya duran bir yığın insan. Bu illette kaç sağlıkçı vatandaş öldü. Hiç mi ders almazsınız? Hiç biri arada çıkıp biz ne yapıyoruz demez ? Allah akıl fikir versin. Verdiğimiz emeklere yazık...


Agrili

Agrili

1 hafta önce

Koskoca boş bir alan, üstelik hemen yanıbaşında istemediğin kadar tatlı su da mevcut fakat, gelin görün ki bir tane ağaç yok. Ayıptır vallahi. Başka söyleyecek laf bulamıyorum.


Yorum Ekle