Ağrı CİHANNÜMA İl Başkanlığına Abdulmelik Taşkın Görevlendirildi

Ağrı CİHANNÜMA İl Başkanlığına Abdulmelik Taşkın Görevlendirildi - Son Dakika Haberleri

KOSGEB İl Müdürü Abdulmelik Taşkın, Cihannüma Derneği İl Başkanlığına görevlendirildi.

KOSGEB İl Müdürü Abdulmelik Taşkın, Cihannüma Derneği İl Başkanlığına görevlendirildi.

Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Derneği İl Başkanlığı devir teslim programında Başkan Abdulmelik Taşkın, başkanlığı Eski Başkan Numan Aktaş'tan devraldı. İbrahim Çeçen Üniversitesi Selçuklu Konferans Salonunda gerçekleşen devir teslim programı Kur'an-ı Kerim Tilavetinin okunması ile başladı. Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Derneği çalışmalarının yer aldığı sinevizyon gösterimi, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile devam etti. Cihannüma Derneği İl Başkanlığını devralan Abdulmelik Taşkın, Sivil Toplum Kuruluşlarının ülke için önemine değinerek bir konuşma gerçekleştirdi. Taşkın, yaptığı konuşmada şunları aktardı:

“Sivil Toplum Kuruluşları zor dönemlerde toplumun ihyası için hayati mücadeleler vermişlerdir“

“Bildiğiniz üzere Sivil Toplum Kuruluşları ve taşımış oldukları ruh geçmiş zamanlar da göstermiş ki bu ülkede çok önemli bir konuma sahiptirler. Kimi zaman halkımıza yardım eli olmuş kimi zaman toplum için lokomotif görevini üstlenmiş rehberlik etmiş, kimi zor dönemlerde toplumun ihyası için hayati mücadeleler vermişlerdir. Bu ruh, bin yıl önce İslam’ın kadim medeniyeti zemininde, barış iklimini mümkün kılmaya çalışan Horasan, Bağdat, Endülüs, İstanbul ve top yekûn bu coğrafyaya geliş gidişleriyle bu ları uygarlığımızın ilmi irfan ve değerleriyle mayalayan ruhtur. Hakeza sivil toplum ruhu, yakın bir dönemde yıl dönümünü yaşadığımız 15 Temmuz, aslında salt bir darbe girişimi olmayan, küresel baronların efendilerinin adına ülkemizi rehin alma işgal etme girişiminde bulunan terör örgütü ve onların şahsında şer odaklarına karşı hayatlarıyla amansız bir mücadele vermiş, direnişimize öncülük ederek bir duvar gibi durmuş ve süreci Allah’ın izniyle akamete uğratmıştır. Yakın zamanlarda çeşitli şekillerde verdiğimiz bu mücadele aslında ilk insan ilk peygamberle başlayan, 14 asır öncesinde insana hak ettiği yaratılmışların en şereflisi payesini hakkıyla veren dünyanın en muazzam medeniyetini inşa eden hazreti peygamberle devam eden sultan Alparslan kılıç arslan fatih sultan Mehmet ve oradan rahmeti rahmana kavuşan hocamız Necmettin Erbakan ve cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a kadar süregelen bir süreçtir. Yine yakın bir tarihte yaşadığımız fethin sembolü Ayasofya’nın asli hüviyetine kavuşturulması bu inanmışlığın adanmışlığın dirayet ve mücadelenin sonucudur.“

“Geçmişimizden feyz alarak geleceğimizi inşa etmeliyiz“

Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Derneği İl Başkanlığı devir teslim programına katılmış olmaktan duymuş olduğu memnuniyeti ifade eden Vali Dr. Osman Varol ise, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Derneği'nin çok önemli bir fikir birliği olduğunu, bir medeniyet tasavvuru oluşturmaya çalıştığını belirtti.

Vali Dr. Varol yapmış olduğu konuşmasında, “Dünyada varlığını ortaya koymaya çalışan her millet bir medeniyet tasavvuru ortaya koymak zorundadır. Bu tasavvur, insanın yaşamının her alanını kapsayan faaliyetler barındırır. Bizim ülkemizin de tarihinden beslenen adalet temelli bir medeniyet tasavvuru vardır ve görevimiz sahip olduğumuz bu medeniyet tasavvurunu gençlerimize doğru şekilde aktarabilmektir. Bizler geçmişimizden feyz alarak geleceğimizi inşa etmeliyiz. Bu hususta çalışan derneğin çalışmalarının çok kıymetli olduğunu belirtiyor, görevi devralan arkadaşımıza muvaffakiyetler diliyorum.“ İfadelerini kullandı.

Devir teslimin yapıldığı törene Ağrı valisi Dr. Osman Varol, Genar Araştırma şirketi Yönetim Kurulu Başkanı ve Cihannüma Derneği Yüksek İstişare Kurulu üyesi İhsan Aktaş, Cihannüma Teşkilat başkanı Av. Rıza Yorulmaz, , İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Kafkas Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Hüsnü Kapu, Cihannüma Derneğinin Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, çevre illerin il dernek başkanları, üniversitenin akademik ve idari kadrosu, ildeki STK yöneticileri, il müdürleri ve Ağrının eşrafı katıldı.

cihannüma ağrı abdulmelik taşkın1

cihannüma ağrı abdulmelik taşkın2

cihannüma ağrı abdulmelik taşkın3

cihannüma ağrı abdulmelik taşkın4

cihannüma ağrı abdulmelik taşkın5

Paylaşmak İstermisin?

Yorum Ekle