Adnan Bali

Adnan Bali

Türkiye İş Bankası Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Adnan Bali kimdir? Gaziantepli olup 1962 yılında İslahiye'de doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat Bölümünden mezun olmuştur. 1986 yılında İş Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak göreve başlayan Adnan Bali; Fon Yönetimi Müdürlüğü’nde 1994 yılında Müdür Yardımcısı; 1997 yılında Grup Müdürü olarak görev yapmıştır.

Daha sonra 1998 yılında ise Fon Yönetimi Müdürü olarak atanmıştır. Adnan Bali ayrıca 2002 yılında Şişli Şubesi, 2004 yılında Galata Şubesi Müdürü olarak görev yapmıştır. Daha sonra 30 Mayıs 2006 tarihinde Genel Müdür Yardımcılığı'na yükseltilmiştir.

1 Nisan 2011 tarihinde Türkiye İş Bankası A.Ş.'nin 16. Genel Müdürü olarak atanan Adnan Bali, Kredi Komitesi ve Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanı, Risk Komitesi üyesi olarak görev yapmaktadır.

Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. ve Türkiye İş Bankası A.Ş. Mensupları Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı olan Bali aynı zamanda Türkiye Bankalar Birliği ve Vehbi Koç Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, Institute of International Finance (IIF), Institut International D'Etudes Bancaires (IIEB) Üyesi, Darüşşafaka Cemiyeti'nin ise Yüksek Danışma Kurulu Üyesi'dir.