Van Asayiş

Vanlı ailelerin evlat nöbeti 81'inci haftasına girdi

Van'da terör örgütü PKK tarafından evlatları dağa kaçırılan aileler, çocuklarını alana kadar mücadelelerine devam edeceklerini söyledi.

Van'da terör örgütü PKK tarafından evlatları dağa kaçırılan aileler, çocuklarını alana kadar mücadelelerine devam edeceklerini söyledi.

Van: Van'da terör örgütü PKK tarafından çocukları dağa kaçırılan aileler, 81'inci haftada da eylemlerini sürdürüyor. Evlatları değişik tarihlerde PKK terör örgütü tarafından dağa kaçırılan 35 aile, ellerindeki dövizlerle DEM Parti İl Örgütü binası önüne kadar yürüdü. DEM Parti ve PKK aleyhine slogan atan aileler, burada bir açıklama yaptı.

"PKK'nın İsrail'den bir farkı yok"

Van'da evladı terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan Fevzi Yağmur, 9 yıldır oğlunun peşinde olduğunu belirtti. Çocuğunun teslim olmasını isteyen Yağmur, "Oğlum gel devlet güçlerine teslim ol. Devlet daha güçlü ve daha merhametlidir. Siz dağ başında bu zalimlere yardımcı oluyorsunuz, kardeşiniz olan askere ve polise mermi sıkıyorsunuz. Amerika ve İsrail'i görüyorsunuz. Her gün Filistinlileri öldürüyor. Onlar da aynıdır, hiçbir fark yoktur" dedi.

Kızı Şerima için evlat nöbetine katılan Nazlı Sancar ise yılardır evlat mücadelesi verdiğini dile getirerek, "Döktüğümüz bütün gözyaşları HDP'ye, PKK'ya azap olsun. Biz yıllardır evlat acısı çekiyoruz, onlar da çeksin inşallah. Doğu'da HDP ve PKK'nın zulmü var. İsim değiştirmekle olmuyor, HDP yine aynı PKK'dır. Sözde DEM Parti; 'hak, hukuk ve adalet için buradayız' diyor. Ama bu yalandır" diye konuştu.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Asayiş haberleri de dahil olmak üzere, Polis, Van gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir