Van Güncel

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Balcı, tedavisi tamamlanan kuşu doğaya saldı

VAN - Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, tedavisi tamamlanan saz delicesi kuşunu doğaya saldı.

Van: Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, tedavisi tamamlanan saz delicesi kuşunu doğaya saldı.

Vali Balcı, beraberindeki Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli ile YYÜ Yaban Hayatı Koruma ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret etti.

Hakkari'nin Derecik ilçesinde jandarma ekiplerince kamyonetin kasasında bulunan 4 alageyik hakkında merkez müdürü Prof. Dr. Lokman Aslan'dan bilgi alan Balcı, tedavisi tamamlanan saz delicesi kuşunu da doğaya saldı.

Balcı, yaban hayatının önemine değinerek, "Doğada kanadı, ayağı kırılan ya da bakıma muhtaç düşen tüm yaban hayvanları bu merkezde tedavi ediliyor. Tedavisi tamamlanan yaban hayvanları yeniden doğal yaşam alanlarına bırakılıyor. Bugün de tedavisi tamamlanan saz delicesini doğaya bıraktık." dedi.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Balcı, tedavisi tamamlanan kuşu doğaya saldı1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Derecik, Hakkari, Hamdullah Şevli, Jandarma, Kamyon, Ozan Balcı, Rektör, Van, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir