Van Güncel

Van, Hakkari, Bitlis ve Muş'ta öğrenciler karnelerini aldı

VAN - Van, Hakkari, Bitlis ve Muş'ta binlerce öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Van: Van, Hakkari, Bitlis ve Muş'ta binlerce öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Van'daki 1553 okulda eğitim gören 309 bin 610 öğrenci karnelerini aldı.

İpekyolu ilçesindeki Vankulu İlkokulu'nda karne dağıtım töreni düzenlendi.

Törene katılan Van Valisi Ozan Balcı, öğrencilere karnelerini dağıtarak, kitap hediye etti.

- Hakkari

Kent genelinde 68 bin 808 öğrenci karne alarak yaz tatiline girdi.

Vali İdris Akbıyık İlk ve Ortaokulu'nda karne dağıtım törenine katılan Hakkari Valisi Ali Çelik ve İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz, öğrencilere karnelerini dağıttı.

İl genelindeki 453 okulda görev yapan 4 bin 685 öğretmen de öğrencilerinin karne mutluluğuna ortak oldu.

Öğrencilere başarı dileyen Çelik, tatillerini kitap okuyarak geçirmelerini istedi.

Hakkari'de özellikle okul sporlarında önemli başarılar elde ettiklerini belirten Çelik, "Tarihi birikimi, derinliği, kadim medeniyet anlayışı, doğası ve buna bağlı dinamikleriyle Hakkari'miz, bir çok alanda, çok daha ötesini elde edebilecek bir potansiyeli barındırıyor. Çocuklarımızın her birinin içinde ayrı bir cevher var. Bu evlatlarımızı keşfedip itinayla eğiten eğitmenlerimize de teşekkür ediyorum. Kurban Bayramı'yla birleşen bu tatil sürecinin, bir taraftan öğretmenlerimizin beden yorgunluğunu almasına, diğer taraftan da kutlu mesleklerine daha büyük bir şevkle bağlanmalarına vesile olmasını diliyorum." ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Nurettin Yılmaz da öğretmnelerin ve öğrencilerin huzurlu tatil geçirmelerini diledi.

- Muş

Muş Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Ertuğrul Gazi İlkokul'unda karne dağıtım töreni düzenlendi.

Muş merkez ve ilçelerindeki 706 okuldaki 109 bin 681 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Karne dağıtım törenine katılan Muş Valisi Avni Çakır, gazetecilere, çocukların uzun bir maratonun ardından okulun son gününde karnelerine kavuştuğunu söyledi.

Muş'ta 109 bin 681 öğrencinin karne sevinci yaşadığını ifade eden Çakır, şöyle konuştu:

"Muş'ta ilk ve orta dereceli okullarımızda fiziki şartlarımız iyi durumda. Eksik olan, ihtiyacı olan okullarımızda da yenileme çalışmalarımız devam ediyor. Keyifli ve uzun bir eğitim öğretim sezonunun sonuna geldik. Çocuklarımıza karnelerini verdik, sevinçlerine ortak olduk. Onlara yaz tatilinde bol bol kitap okumalarını, aileleriyle, arkadaşlarıyla hoşça vakit geçirmeleri tavsiyelerinde bulundum. Buradan tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize iyi tatiller diliyorum."

Törene, İl Milli Eğitim Müdürü Enver Kıvanç ve ilgili kurum amirleri katıldı.

- Bitlis

Bitlis'te Oya Havare İlkokulu'na giden Vali Erol Karaömeroğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür ve şube müdürleriye derslikleri gezdi, öğrencilere karnelerini dağıttı.

Karaömeroğlu, okul çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, 2023-2024 eğitim öğretim yılının sona geldiklerini belirtti.

Çocukları yaz tatiline uğurladıklarını dile getiren Karaömeroğlu, "Bütün velilerimiz ve öğrencilerimize hayırlı uğurlu olmasını dililyorum. 110 bin öğrenci ve 7 bin 500 öğretmenle 2023-2024 eğitimi öğretim yılını tamamladık." dedi.

Kurban Bayramı ile okul tatilinin birleştiğini kaydeden Karaömeroğlu, "Bayram süresince yollarımızda yoğunluk bekliyoruz. Ona göre tedbirlerdimizi aldık. Vatandaşlarımızın trafik tedbir ve kurallarına uymalarını tavsiye ediyoruz. Hızı düşürelim, kemeri takalım, yola konsantre olalım, yolun sonu bayram olsun diyoruz. Bütün hemşehrilerimizin bayramını kutluyoruz." diye konuştu.(AA)

Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Avni Çakır, Bilal Gür, Bitlis, Enver Kıvanç, Erol Karaömeroğlu, Hakkari, İdris Akbıyık, İpekyolu, Kurban Bayramı, Muş, Ozan Balcı, Van gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir