Van'da, Vani Mehmet Efendi Eğitim Köşkü ve Kent Park ikinci etap açılışı yapıldı

28 Ağustos 2021 Cumartesi, 13:10 | Son güncelleme:
Van'da, Vani Mehmet Efendi Eğitim Köşkü ve Kent Park ikinci etap açılışı yapıldı

VAN - Van'ın İpekyolu Belediyesince yapılan Vani Mehmet Efendi Eğitim Köşkü ve Kent Park ikinci etabının açılışı gerçekleştirildi.

İpekyolu Belediyesi eğitim çalışmaları kapsamında Eğitim Köşklerinin ikincisini Kent Park'ta yaptı.

Ücretsiz hizmet verecek Eğitim Köşkü'nün açılışını gerçekleştiren Kaymakam ve Belediye Başkanvekili Sinan Aslan, geleceğin büyük değerlerinin eğitim yuvalarında yetiştiğini söyledi.

Güçlü bir ülke için eğitime dönük çalışmalarının devam ettiğini belirten Aslan, şunları kaydetti:

"Buradaki amacımız çocuklarımıza eğitimde fırsat eşitliği yaratmak. Bu gün şehrimizin en değerli en kıymetli yerlerinden biri olan Kent Park ikinci etabı ve Türkiye'de bir ilk olan Eğitim Köşkü'nün açılışlında sizlerle beraberiz. Göreve ilk başladığımda kentin merkezi noktalarından birinin Kent Park olduğunu zaten biliyordum. Önceki kaymakam arkadaşımın büyük emekleri ile 6 dönümlük bir alanda yapılmıştı. Biz de üniversitenin rızasını alarak oturduğunuz yaklaşık 8 dönümlük alanın halkımızın kullanımında olabilmesi için Avrupai standartlarda bir park inşa etmek istedik. Park ve Eğitim Köşkümüzde gençlerimizin faydalanabileceği ücretsiz internet hizmetinin yanı sıra daha çok yeşil alanın olduğu, daha çok insanın gelip çaylarını yudumlarken sohbet ettikleri, piknik yapabildikleri böylesi eğlencelerin düzenlendiği nezih bir alan yapmak istedik." diye konuştu.

Türkiye'de örneği olmayan Eğitim Köşklerini hizmete açtıklarını ifade eden Aslan, şöyle devam etti:

"Birincisini Bostaniçi Mahallesi'nde açtık orası belki yüzlerce, binlerce öğrenciye umut olacak. Burası da yüzlerce öğrencimize hizmet edecektir. Bir öğrencimizin hayatının kurtulduğunu belki sıkıntılı durumlardan, madde kullanımından veya işsiz kalmasındansa iyi bir üniversiteyi bitirip ailesine ve tüm insanlığa faydalı bir birey olduğunu gördüğümde, bütün yapılan hizmetlerin yüz katına değer olduğuna inanıyorum. Bir tane genç kızımızın küçük yaşta evlenmesini önleyebilirsek ve hayata umutla, mutlulukla baktığını görebilirsek bu her şeye değer. Görev yaptığım sürece yetim hakkını, vatandaşımızın, milletimizin bir kuruşunu dahi korudum. Meslek hayatım boyunca bunu hep şiar edinecek, buna kasteden hiç kimseye izin vermeyeceğim."

Eğitim Köşkü herkesin yararlanabileceği bireysel ders çalışma ortamları başta olmak üzere, çalışma ve etüt salonları, kitaplığı mutfağı ve diğer teknik donanımları ile tam bir bütünlük içinde inşa edildi.

Proje alanı 700 metrekare olan Eğitim Köşkü'nde 118 kişilik çalışma alanı, kitaplık, mutfak, teknik mekanlar, kişisel etüt alanları ve ergonomik mobilyaları bulunuyor.

Açılışa belediye başkan yardımcıları, kurum amirleri. belediye birim müdürleri ve davetliler katıldı.

Kaynak:AA

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Van haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Van Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Van Haberler, Van Son Dakika, açılış, İpekyolu, Sinan Aslan, van.

Yorum Ekle