Van'da üniversite öğrencileri Kovid-19'a dikkati çekmek için yürüyüş yaptı

VAN - Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) öğrencileri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede evde kalmanın önemine dikkati çekmek için yürüyüş düzenledi.

Van'da üniversite öğrencileri Kovid-19'a dikkati çekmek için yürüyüş yaptı

VAN - Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) öğrencileri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadelede evde kalmanın önemine dikkati çekmek için yürüyüş düzenledi.

Beşyol Meydanı'nda sosyal mesafe kuralını gözeterek bir araya gelen gençler, Kovid-19 ile mücadelenin önemine ilişkin dövizler taşıdı.

Cumhuriyet Caddesi'nde iki grup olarak yürüyüşe geçen öğrenciler, vatandaşlara broşür dağıttı.

Salgınla mücadele el birliğiyle mümkündür

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ve YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli de öğrencilerin etkinliğine destek verdi.

Vali Bilmez, gazetecilere yaptığı açıklamada, salgını yenmenin en önemli yolunun el birliğiyle mücadele olduğunu belirtti.

Üniversite öğrencilerinin sürece olumlu katkı sağladığını dile getiren Bilmez, "Pandemiyle mücadele ettiğimiz bu zor günlerde her zamankinden daha çok kenetlenmeye ihtiyacımız var. Salgınla mücadele el birliğiyle mümkündür." dedi.

Öğrencilerin farkındalık eylemine destek verdiklerini söyleyen Bilmez, şunları kaydetti:

"Geçmişimiz olan büyüklerimizi ve geleceğimiz olan çocuklarımızı korumak adına verilen bu mücadelede, öğrencilere destek olmak için buradayız. Van olarak inşallah bu salgınla mücadeleyi ancak dikkatli ve sabırlı olarak kazanabiliriz. Van'da özlediğimiz hayata dönmek için lütfen kurallara uyalım. Deprem ve çığ felaketleri yaşamış, ayağa kalkmış bu şehrin koronavirüsle mücadeleyi de kazanacağına yürekten inanıyorum."Kaynak:AA


Editörün Seçtikleri

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi yeni açılan 15 bölüme ilk kez öğrenci alacak

Ağrı Valisi Varol Diyadin kaplıcalarını inceledi

Ağrı Valisi Varol, Belediye Başkanı Sayan'ı ziyaret etti

Ağrı Valiliği Kovid-19'a karşı ek tedbirler aldı

Minik Leyla'nın ölümüne ilişkin yargılanan amcadan "Leyla benim ciğerim" savunması

Yorum Ekle