Van Güncel

Van'da Eski Kale Yolu asfaltlanıyor

VAN - Van Büyükşehir Belediyesi, tarihi Van Kalesi'nin güney kısmından geçen 2 kilometrelik Eski Kale Yolu'nda asfalt çalışmalarını sürdürüyor.

VAN - Van Büyükşehir Belediyesi, tarihi Van Kalesi'nin güney kısmından geçen 2 kilometrelik Eski Kale Yolu'nda asfalt çalışmalarını sürdürüyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, kentteki yol ağını daha modern bir hale getirilmesi ve trafik sorununun ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.

Bu kapsamda tarihi Van Kalesi'nin güneyinden Van Gölü sahiline alternatif ulaşım sağlayacak olan Eski Kale Yolu, belediyenin iş gücüyle baştan sona yenilendi.

Yol Yapım Balkım ve Onarım Dairesi Başkanlığı'nca alt yapısı hazırlanarak asfaltı serilen yol, Atatürk Kültür Parkı'ndan başlayarak fidanlık sahil yoluna kadar uzanıyor.

Hatuniye Caddesi'nin devamı niteliğindeki Eski Kale Yolu, sahil yolu ile birleşerek Edremit ve Tuşba ilçelerine ulaşım sağlıyor.

Çalışma ile eski Van Şehri, Van Kalesi, Hüsrev Paşa Külliyesi ve Kaya Çelebi Cami gibi tarihi mekanlar ile Van Gölü sahiline de ulaşımı kolaylaşacak.

Van
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, Belediye, Edremit, Kale, Kilometre, Tuşba, Van, Van Büyükşehir Belediyesi, Van Gölü, Van Kalesi gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir