Van Güncel

Van'da düzenlenen "Doğu Anadolu Kariyer Fuarı" 50 bine yakın ziyaretçiyi ağırladı

VAN - Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinatörlüğünde, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinin (Van YYÜ) ev sahipliğiyle düzenlenen Doğu Anadolu Kariyer Fuarı'nı (DAKAF'24) yaklaşık 50 bin kişi ziyaret etti.

Van: Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinatörlüğünde, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinin (Van YYÜ) ev sahipliğiyle düzenlenen Doğu Anadolu Kariyer Fuarı'nı (DAKAF'24) yaklaşık 50 bin kişi ziyaret etti.

Tuşba ilçesindeki Expo Fuar ve Kongre Merkezi'nde, "Yetenek Her Yerde" sloganıyla Bitlis Eren, Hakkari, Iğdır, Siirt ile Muş Alparslan üniversitelerinin paydaşlığında gerçekleştirilen fuar tamamlandı.

Kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör ile meslek odalarının işbirliğinde gerçekleştirilen fuarda, binlerce üniversite öğrencisi ve mezun, kamu ile özel sektörden çok sayıda işverenle bir araya geldi, bilgilendirme toplantıları ve atölye çalışmalarına katıldı.

Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, fuar alanında AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğrenci ve gençlerin meslek hayatlarına katkı sağlayacak önemli bir etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Fuara, 200'ü aşkın firmanın katıldığını belirten Şevli, şunları kaydetti:

"Van'da bugüne kadar yapılmış en büyük ve en kapsamlı organizasyonu düzenledik. Örnek olacak bir organizasyona imza attık. Yoğun bir katılım oldu. QR kod ile alana giren katılımcı sayısı 20 bin. Fuar alanına kodla giriş yapan öğrencilerle birlikte katılımcı sayısı yaklaşık 50 bin oldu. Tüm bakanlıklarımız, ASELSAN, Roketsan, HAVELSAN, TUSAŞ, Türkiye Uzay Ajansı, Türk Hava Yolları gibi önemli kurumlarımız alanda stant açtı. 60 etkinlik düzenlendi. AA foto muhabirleri Ali İhsan Öztürk ve Özkan Bilgin ile fotoğraf sanatçısı Murat Cacim, gençlere fotoğrafçılıkla ilgili bilgi verdi. Etkinliğimizi güzel ve verimli şekilde tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gençlerimize böyle bir imkanı sağlayan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Salim Atay ile destek veren herkese teşekkür ederim."

Fuar, üniversite personeli ile organizasyonda görev yapanlara, teşekkür belgesinin verilmesiyle sona erdi.(AA)

VAN - Doğu Anadolu Kariyer Fuarı 50 bine yakın ziyaretçiyi ağırladı1
Diyadinnet.com olarak, Van haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Van Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Van'ın dört bir yanından Güncel haberleri de dahil olmak üzere, ASELSAN, Bitlis, Genç, Hakkari, Hamdullah Şevli, HAVELSAN, Iğdır, Muş, Recep Tayyip Erdoğan, Rektör, Türk Hava Yolları, Türkiye, Türkiye Uzay Ajansı, TUSAŞ, Tuşba, Van, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir