Elazığ Sağlık

Uzman estetisyen Zübeyir Dalmış: ''Kaş tasarımı kalıcı bir çözüm değil''

Uzman estetisyen Zübeyir Dalmış, kaş tasarımının kalıcı bir çözüm olmadığını, işlemin yarı kalıcılık sağladığını söyledi.

Uzman estetisyen Zübeyir Dalmış, kaş tasarımının kalıcı bir çözüm olmadığını, işlemin yarı kalıcılık sağladığını söyledi.

Elazığ - Uzman estetisyen Dalmış, kaş tasarımı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kaş tasarımının, kalıcı makyajın en popüler biçimlerinden biri olduğunu belirten Dalmış, ayrıca özellikle kaşlarını belirginleştirmek ve görünümünü iyileştirmek isteyen kadınlar tarafından en çok talep edilen işlemlerden biri olduğunu vurguladı. Kaş tasarımının micro-blading olarak da bilindiğini ve geleneksel kaş dövmesine bir alternatif sunduğunu hatırlatan Dalmış, ''Kaş tasarımı, kaşlarınızı profesyonelce yaptırmanız için kalıcı bir çözüm değil, yarı kalıcı bir işlem olduğunu bilmek önemlidir. Günümüzde uygulanan kaş tasarımları deneyimli bir teknisyen tarafından düzgün bir şekilde yapılırsa ve müşterinin kendisi tarafından düzgün bir şekilde korunursa 2 yıl kadar sürebilir. Yeni kaşlarınıza, daha uzun süreler boyunca herhangi bir sorun veya sorun yaşamadan iyi görünmeleri için özen göstermeniz önemlidir. Kaş tasarımı, gerçekçi görünen kaşlar oluşturmak için bir bıçak kullanarak saç vuruşlarını taklit eden yeni bir teknik olan bir mikro-bıçaklama şeklidir. İki yıla kadar sürebilir ve her altı ila 12 ayda bir rötuş gerektirir. Kaş tasarımı, mikro-blading ile aynı tekniği kullanır. Ancak kaş şablonu adı verilen farklı bir araçla. Şablonda, doğal görünümlü kaşlar oluştururken pigmentin cildinize sızmasını sağlayan küçük delikler bulunur. Kaş tasarımı yarı kalıcıdır yani rötuşlara ihtiyaç duymadan önce iki yıla kadar dayanır. İlk seanstan sonra kaşlarınızı altı ayda bir veya bir yıl sonra yaptırmanız önerilir. Kaş tasarımının iki yıldan daha uzun süre dayanabilmesi için, doğal görünümlü kaşları korurken kalıcı sonuçlar elde etmek için gereken doğru araçları ve teknikleri nasıl kullanacağını bilen deneyimli bir profesyonel tarafından yapılan çok sayıda mikro-blading seansına ihtiyacınız olacaktır. Kaş tasarımı, kaşları incelmiş veya fazla alınmış ve onları doğal şekline ve boyutuna geri döndürmek isteyen kişiler için mükemmel bir seçenektir. Bu teknik, kaşlarınız üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlar ve kıllar arasındaki boşlukları doldurmak veya hiç kıl olmayan bölgelere tanım eklemek gibi tercihlerinize göre kaşlarınızı özelleştirmenize olanak tanır'' dedi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Elazığ haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Elazığ Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Elazığ'ın dört bir yanından Sağlık haberleri de dahil olmak üzere, Elazığ gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir