Erzurum Magazin

Ülkü Eyupoğulları, "Can dadaşım" albümüyle yaza damga vuracak

Erzurumlu Türk Halk Müziği sanatçısı Ülkü Eyupoğulları, "Can dadaşım" albümüyle yaz dönemine girmeye hazırlanıyor. Başarılı sanatçı, Can dadaşım, türküsünü memleketi Erzurum'da tarihi mekanlarda çekimler yaparak güzel bir klip ile taçlandıracağı müjdesini verdi.

Erzurumlu Türk Halk Müziği sanatçısı Ülkü Eyupoğulları, "Can dadaşım" albümüyle yaz dönemine girmeye hazırlanıyor. Başarılı sanatçı, Can dadaşım, türküsünü memleketi Erzurum'da tarihi mekanlarda çekimler yaparak güzel bir klip ile taçlandıracağı müjdesini verdi.

Erzurum - Ülkü Eyupoğulları, Emniyet mensubu olan babasının görevi nedeniyle Sivas'ta dünyaya geldi. Aslen Erzurumlu olan sanatçı yine babasının görevi nedeniyle bir çok ilde ikamet etti.

Ülkü Eyupoğulları'nın müziğe olan ilgisi çocukken babası amcası ve halalarının bağlama çalıp türküler okumalarını dinleyip izlerken başladı. Eğitim hayatı boyunca da müzik serüveni devam eden sanatçı okulda müzik yarışmalarında aldığı derecelerle dikkat çekti. 2012 yılında Emniyet Teşkilatının başarılı mensubu olan babasının trafik kazası sonucu hayatını kaybetmesiyle manevi ağabeyi olan aynı zamanda hemşerisi İbrahim Erkal'ın desteyi ile İstanbul Maltepe Musiki okulunda eğitimine devam ederken yayın ve yapımcılığını üstlendiği bir çok tv kanalında programlar yaptı.

2016 Temmuz ayında ilk albümünü piyasaya çıkardı. 2018 yılında Hazalım isimli bir single daha yapan sanatçı 2019'da Seyhan müzik etiketiyle yepyeni bir çalışması ile yeniden müzik dünyasına merhaba dedi. Söz müziği Tugay Ören'e aranjesi Suat Sakarya'ya ait olan şarkının klip yönetmenliğini ise Ahmet Can Tekin üstlendi. Yapmış olduğu bu eserin gelirini şehit çocuklarının eğitimine katkı için bağışta bulundu.

2021,yılında İmkansızım ve Alacağım isimli iki eseri daha sevenlerinin beğenisine sunarken 2023 yılında ise anonim eser olan Tak Tak İsimli türküye yeni bir soluk getirdi. 2024 yılının ilk aylarında ise söz müzik kendisine ait olan yepyeni 3 eserini sevenleriyle buluşturacak olmanın heyecanı ile çalışmalarına devam ederken yine sözü müziği Ülkü Eyupoğulları aranje Ayhan Ak'a ait olan Can Dadaşım türküsü daha piyasa çıkmadan dillere pelesenk oldu. Erzurum'un kurtuluşunun 106. Yıl dönümü etkinliklerinde sahne alan sanatçı günün anlamı ve önemini de göz önünde bulundurarak türküsünü ilk defa böyle önemli bir günde hemşerileriyle birlikte okumanın haklı gururunu yaşarken, Can dadaşım, türküsünü yakın zamanda da memleketi Erzurum'da tarihi mekanlarda çekimler yaparak güzel bir klip ile taçlandıracağı müjdesini verdi.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Magazin haberleri de dahil olmak üzere, Dadaş, Erzurum, Şehit, Trafik Kazası gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir