Elazığ

Ukrayna'dan gelen Ahıska Türkü şifayı Elazığ'da buldu

Ukrayna'daki savaş bölgesinden tahliye edilerek Elazığ'a getirilen Ahıska Türkü, şifayı Fethi Sekin Şehir Hastanesinde buldu.

Ukrayna'daki savaş bölgesinden tahliye edilerek Elazığ'a getirilen Ahıska Türkü, şifayı Fethi Sekin Şehir Hastanesinde buldu.


Elazığ: Ukrayna'da devam eden savaşta ülkede mahsur kalan Ahıska Türkleri, tahliye edilerek Elazığ'a getirilmiş ve Aşağıdemirtaş Geçici Konaklama Merkezine yerleştirilmişti. Burada yaşayan bir vatandaş, desteksiz yürüyememe ve boyun ağrıları şikayetleri ile Fethi Sekin Şehir Hastanesi Beyin Cerrahi Kliniğine müracaat etti. Hastanede ayrıntılı muayene ve tetkiklerde hastanın boynunda tümör olduğu saptandı. Beyin ve sinir cerrahisi kliniğinde başarıyla ameliyatı yapılan hasta, sağlığına kavuştu.


Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Fatih Demir, "Boynundaki tümörün etkisiyle omurgada kırık ve açılanma gelişen hastamız ayakta durmakta güçlük çekiyor ve desteksiz yürüyemiyordu. Yaptığımız detaylı muayene ve tetkiklerle boynundaki tümörün hastadaki şikayetlere sebep olduğunu saptadık. Hastamızı ameliyat ederek baş ile boyun omurlarını sabitledik ve omuriliğe bası yapan tümörünü çıkardık. Başvurduğunda ayakta durmakta güçlük çeken ve desteksiz yürüyemeyen hastamızı yürüyerek taburcu ettik" dedi. Kaynak: İHLAS HABER AJANSI


Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Elazığ, Fethi Sekin Şehir Hastanesi ve Elazığ'ın dört bir yanından Asayiş haberleri alın.
Anadolu Ajansı(AA), İHLAS HABER AJNASI (İHA) tarafından geçilen tüm elazığ haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlandığı şekilde yer almaktadır. Elazığ Haberleri alanında yer alan haberlerin hepsinin hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir