Tutak Berdav Ulu Şelalesi keşfedilmeyi bekliyor

Ağrı'nın Tutak ilçesine bağlı Bintosun Köyü yakınlarında bulunan Berdav Ulu Şelalesi'nde ilkbahar güzelliği yaşanıyor.

Ağrı'nın Tutak ilçesine bağlı Bintosun Köyü yakınlarında bulunan Berdav Ulu Şelalesi'nde ilkbahar güzelliği yaşanıyor.

Ağrı'nın tutak ilçesinde, Van karayolu üzerinde, ulaşımı kolay, en büyük köylerinden biri olan Berdav (Bintosunköyü) da bulunan Ulu Şelale görenleri kendine hayran bırakıyor. Yaklaşık 50 metre yükseklikte yalçın kayalıklardan aşağıya bütün heybetiyle akan bu şelale; su sesiyle ruhlara gıda, hastalara şifa olarak görülüyor.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Şube Müdürü Cesim Gülçin, Köyün doğusunda kendi arazilerinin başında bulunan bu şelale keşfedilmeyi bekleyen nadide doğa harikalarından biri olarak ilçenin dolayısıyla Ağrı'nın tanıtımına katkıda bulunacak olağanüstü güzellikte bir görünüme sahip olduğunu söyledi.

Köye can suyu olan şelalenin, tarım ve hayvancılığın yanı sıra turizmi de olumlu etkileyeceğini belirten Gülçin "Mayıs ayının sonuna kadar coşkun akan bu şelale Ağrı'nın tanıtılmasında katkıda bulunacak, turizmin kaynağı olan dağcılık ve doğa tutkunları için güvenli, harika bir mekânın ötesinde; temiz havasıyla misafirperver halkıyla doğa tutkunlarını beklemektedir." dedi.

tutak şelalesi1
Anadolu Ajansı ve İHA'nın sağladığı tüm Ağrı haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin herhangi bir içerik değişikliği yapmadan, ajanslardan alındığı haliyle direkt olarak yayınlanmaktadır. Ağrı Haberleri kategorisinde yer alan tüm haberlerin yasal sorumluluğu ilgili haber ajanslarına aittir.
Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Ağrı, Tutak ve Ağrı'nın dört bir yanından Turizm haberleri alın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir