Ekonomi

TÜBA'dan ödül alan üstün başarılı genç bilim insanları için değerlendirme toplantısı yapılacak

ANKARA - Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülleri Programı (GEBİP) Yıllık Değerlendirme Toplantısı, 5-7 Temmuz'da Erzurum'daki Atatürk Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek.

ANKARA - Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) Üstün Başarılı Genç Bilim İnsanı Ödülleri Programı (GEBİP) Yıllık Değerlendirme Toplantısı, 5-7 Temmuz'da Erzurum'daki Atatürk Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek.

TÜBA'dan yapılan açıklamaya göre, toplantıda, GEBİP ödülü sahibi genç bilim insanları, fen, mühendislik, sosyal, sağlık ve yaşam bilimleri alanlarında düzenlenecek eş zamanlı oturumda bilimsel projelerine ve son bir yılda yürüttükleri çalışmalara ilişkin sunum yapacak.

Toplantı, üstün başarılı genç bilim insanları, akademi üyeleri, bilim insanları, TÜBA ve üniversiteler arasındaki etkileşim ve işbirliğinin geliştirilmesini de sağlıyor.

Tüm ödül sahipleri ve akademi üyelerinin katılımıyla genel bir değerlendirme oturumunun da yapılacağı toplantı, Atatürk Üniversitesi'nde 5-7 Temmuz tarihlerinde yapılacak.

TÜBA-GEBİP kapsamında 644 genç bilim insanı ödüllendirildi

Açıklamada görüşlerine yer verilen TÜBA Başkanı Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Türkiye'de bilim insanlığını ve araştırıcılığı özendirmenin, gençleri bilim ve araştırma alanına yönlendirmenin, bilimin kamuoyunca kabulünü, takdirini sağlamanın, bu amaçlarla ödüller vermenin akademinin görevleri arasında olduğunu bildirdi.​​​​​​​

Şeker, TÜBA-GEBİP kapsamında bugüne kadar toplam 644 genç bilim insanının ödüllendirildiğini kaydetti.​​​​​​​

Kaynak: ANADOLU AJANSI

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir