TreeT Buba zeytinyağı markası Viva Olea ile yeni iş birliğine imza attı

Gıda
TreeT Buba zeytinyağı markası Viva Olea ile yeni iş birliğine imza attı

Birçok girişimi destekleyerek geniş bir yatırımcı ağını bir araya getiren Buba Ventures’in tarım ve teknolojileri kolu TreeT ile yeni bir yatırıma imza atarak zeytinyağı markası Viva Olea ile iş birliği gerçekleştirdi.

Tarım alanında inovatif projeler üzerine çalıştıklarını ifade eden TreeT Genel Müdürü Mustafa Tamer ise "Türkiye gibi tarım ülkesi diye bilinen bir ülkede bile henüz keşfedilememiş çok fazla alan var. Binlerce dönüm arazisi, verimli toprakları, elverişli iklimiyle ülkemiz tarımın merkezi olabilecek potansiyele sahip. Biz de TreeT olarak tarıma yatırım yapmak isteyenleri bir araya getirmek ve yepyeni bir model geliştirerek bu alana ilgi duyanların önünü açmak istedik. Bu doğrultuda Viva Olea ile bir araya geldik. Amacımız bu iş birliği ile tüketicileri bilinçlendirmek ve Türk zeytinyağını dünyaya tanıtmak" dedi.

BUBA TreeT Genel Müdürü Mustafa Tamer sözlerine "Biz tarımın geleceğin yatırım alanlarından biri olduğuna inanıyoruz. Modern tarım konusunda uzman profesyonel ekibimiz ile tarıma yatırım yapan ve yapmak isteyen girişimcilere destek oluyoruz. Viva Olea ile birlikte zeytin ve zeytinyağı sektörüne farklı bir boyut kazandıracağız. Geçtiğimiz yıllarda TreeT olarak badem yetiştiriciliğinde elde ettiğimiz başarının bir benzerini zeytincilikte de yakalayacağımızı düşünüyoruz" diye devam etti.

Herkesin iyi zeytinyağı yemeye hakkı var..

Viva Olea'nın temellerini atan Firuze ve Mustafa Çekiç uzun yıllar süren İstanbul iş hayatı tecrübesi sonrasında Balıkesir'e dönüp bu projeyi geliştirdiklerini belirttiler. Çekiç çifti; "Bu noktada iş hayatındaki deneyimlerimiz ile ailemizden gelen tarım bilgisini harmanladık. Çocukluğumuzun geçtiği Edremit Körfezi'ne de faydalı olmak için Viva Olea markasını oluşturduk. Amacımız insanların sağlığına hizmet etmek ve markamızı daha geniş kitlelere ulaştırmak. Bu noktada TreeT ile yollarımız kesişti. Viva Olea'nın ürün yelpazesi genişleme yolundayken iş birliğimiz oldukça heyecan verici. Viva Olea'nın zeytin ve zeytinyağı tecrübesi ile TreeT'in bünyesindeki zeytin, badem, elma, hatta baldan yapılan sağlıklı atıştırmalıkları ile ürün yelpazemizin daha da genişleyeceğini düşünüyoruz" dedi.

Yorum Ekle