Erzurum Kültür Sanat

Tortum'da Karakoç ve Kısakürek anıldı

Erzurum'un Tortum ilçesinde "Üstadların İzinde Projesi, Sezai Karakoç ve Necip Fazıl Kısakürek" özel programı düzenlendi.

Erzurum'un Tortum ilçesinde "Üstadların İzinde Projesi, Sezai Karakoç ve Necip Fazıl Kısakürek" özel programı düzenlendi.

Erzurum - Tortum Kaymakamlığı koordinasyonunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Türk Edebiyatının simge isimlerini öğrencilere tanıtmayı amaçlayan 'Üstadların İzinde Projesi'nde eğitim öğretim yılının son etkinliğinde Sezai Karakoç ve Necip Fazıl Kısakürek anıldı.

Her iki üstadın hayatlarından kesitlerin sunulmasıyla başlayan programda, şairlerin şiirleri okundu, piyesler sergilendi. Programda bir konuşma yapan Tortum Kaymakamı Fatih Bayram, proje ile öğrencilere edebiyatımızın simge şahsiyetlerini tanıttıklarını, önümüzdeki yıl projeyi geliştirerek sürdürmeyi planladıklarını belirtti.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Kültür Sanat haberleri de dahil olmak üzere, Erzurum, Fatih Bayram, Tortum, Tortum Kaymakamlığı gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir