Erzurum Çevre

Tekman'da sağanak yağış sele neden oldu

Erzurum'un Tekman ilçesinde etkili olan sağanak yağış birçok mahallede sele neden oldu.

Erzurum'un Tekman ilçesinde etkili olan sağanak yağış birçok mahallede sele neden oldu.

Erzurum - Tekman ilçesinde dün başlayan sağanak yağış bugün de etkisini sürdürürken, bazı mahallelerde sel meydana geldi. Dalsöğüt, Kalaycı, Kayaboğazı ve Hamzanlar mahallelerinde akşam saatlerinde şiddetini artıran yağmur sele neden oldu. Derenin taşması ile köyler sular altında kalırken, mahalle sakinleri büyük panik yaşadı. Erzurum İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Devlet Su İşleri Müdürlüğü (DSİ) ve Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, sel yaşanan mahallelerde çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Erzurum haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Erzurum Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Erzurum'un dört bir yanından Çevre haberleri de dahil olmak üzere, AFAD, Belediye, Devlet Su İşleri, Erzurum, itfaiye, Tekman gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir