Bitlis Spor

Tekerlekli Kayak Türkiye Şampiyonası, Bitlis'te başladı

BİTLİS - Türkiye Kayak Federasyonu tarafından Bitlis'in Ahlat ilçesinde düzenlenen Tekerlekli Kayak Türkiye Şampiyonası başladı.

BİTLİS - Türkiye Kayak Federasyonu tarafından Bitlis'in Ahlat ilçesinde düzenlenen Tekerlekli Kayak Türkiye Şampiyonası başladı.

Ahlat Gençlik Kampı mevkisinde 5 kategoride gerçekleştirilen ve iki gün sürecek şampiyonaya 23 ilden yaklaşık 400 sporcu katılıyor.

Yarışlar öncesi gazetecilere açıklama yapan Türkiye Kayak Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Bilge, kentte şampiyonaya ev sahipliği yapmanın mutlululuğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Organizasyona katılan tüm sporculara başarı dileyen Bilge, şunları kaydetti:

"Şampiyonanın startını verdik. İki gün sürecek organizayonda sprint ve kısa mesafeli sürat yarışmaları da yapılacak. Yarın düzenleneyeceğimiz ödül töreniyle sporcularımızı uğurlayacağız. Şu an her şey yolunda. Yarışmaları kazasız bitirmeyi temenni ediyorum. 5 kategoride gerçekleştirilen şampiyonada yaklaşık 400 sporcumuz, 2,5 ila 10 kilometrelik parkurlarda yarışacak. Organizasyonun düzenlemesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim."

Van'dan gelen sporcu Saime Kaya ise birçok ilde yarışlara katıldığını söyledi.

Kaya, "Çok heyecanlıyım. Ahlat çok güzel. Organizasyon çok iyi. Yarışların yapıldığı alan çok güzel. Derece elde etmeyi hedefliyorum. Tüm sporculara başarı diliyorum." ifadelerini kullandı.

Şampiyonaya Kars'tan katılan Yusuf Emre Fırat da ilk kez Ahlat'a geldiğini bildirerek, "Hava sıcak. Zorlu rakiplerimiz var. Yarışmaya uzun zamandır hazırlanıyordum. Derece elde etmek için elimden geleni yapacağım." dedi.

Hazırlıkların tamamlanmasının ardından startın verilmesiyle sporcular kenti kategorilerinde dereceye girebilmek için ter döktü.

BİTLİS - Tekerlekli Kayak Türkiye Şampiyonası, başladı1
Kaynak: ANADOLU AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bitlis haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bitlis Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bitlis'in dört bir yanından Spor haberleri de dahil olmak üzere, Ahlat, Bitlis, Kars, Kayak, Kilometre, Spor, Türkiye, Türkiye Kayak Federasyonu, Van gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: Anadolu Ajansı (AA) Hakkında

Anadolu Ajansı (AA)
Diyadinnet.com olarak, abone olduğumuz Anadolu Ajansı'ndan aldığımız güvenilir ve hızlı haber akışı sayesinde, okurlarımıza Doğu Anadolu bölgesi başta olmak üzere Türkiye ve dünyadan en güncel gelişmeleri, doğru ve tarafsız bir şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. AA'nın geniş haber ağı ve güçlü kaynakları, bizlere yerel ve ulusal düzeyde derinlemesine haber yapma imkanı sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir