Bitlis Asayiş

Tatvan'da sağanak yağış ve dolu hayatı felç etti

Bitlis'in Tatvan ilçesinde aniden bastıran dolu ve sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi.

Bitlis'in Tatvan ilçesinde aniden bastıran dolu ve sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi.

Bitlis: Akşam saatlerine gök görültüsünün etkili olmaya başladığı Tatvan ilçesinde aniden sağanak yağış ve ardından dolu yağışı etkili oldu. Bardaktan boşanırcasına yağan yağmur nedeniyle cadde ve sokaklar göle dönerken, ardından etkili olan dolu sebebiyle ilçe merkezi tamamen beyaza büründü. Yaklaşık yarım saat devam eden yağışlar ilçede adeta hayatı durma noktasına getirdi. Çakan şimşekler ise adeta geceyi gündüze çevirdi. Yağışların durmasıyla birlikte iş yeri sahipleri dükkanları önünde biriken dolu yığınlarını kürekle temizlemeye çalıştı. İlçe merkezinde de yer yer taşkınları neden geldi. İlçe merkezinde araçlar sular arasında ilerlemekte zorlanırken, bazı ev ve iş yerlerini ise su bastı. İlçe genelindeki durumla ilgili yetkililer hasar tespit çalışması başlattı.

Öte yandan, ilk defa bu denli bir doğa olayı ile karşılaştıklarını ifade eden vatandaşlar olayın şaşkınlığını yaşadıklarını belirtti.

Kaynak: İHLAS HABER AJANSI
Diyadinnet.com olarak, Bitlis haberinin içeriğini herhangi bir şekilde değiştirmeden, abonesi olduğumuz Anadolu Ajansı ve İhlas Haber Ajansı (İHA)'dan aldığımız haliyle sizlere sunuyoruz. Bitlis Haberleri kategorisindeki bu haberin doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili tüm hukuki sorumluluk ilgili haber ajanslarına aittir..
  • Diyadinnet.com olarak, sizlere en güncel ve doğru haberleri sunmayı ilke ediniyoruz. Bu kapsamda, Bitlis'in dört bir yanından Asayiş haberleri de dahil olmak üzere, Bitlis, Göle, Tatvan gibi önemli konularda haberleri takip ediyor ve sizlerle paylaşıyoruz.
  • Diyadinnet.com'u daha da geliştirmek için sizden gelen geri bildirimler bizim için çok önemlidir. Haberlerimizin içeriğiyle ilgili herhangi bir endişe, öneri veya sorunuz olursa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.
  • Haberle ilgili yorumlarınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşabilirsiniz.
  • Bu haberi beğendiyseniz, lütfen sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak sevdiklerinizin de haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı (İHA) Hakkında

İhlas Haber Ajansı (İHA)
Diyadinnet.com olarak, İhlas Haber Ajansı ile işbirliği içindeyiz. Bu sayede, Bölgemiz ve Türkiye'nin dört bir yanından gelen anlık haberlere kolayca ulaşıyoruz. Güvenilir bilgi kaynaklarıyla, geniş bir haber yelpazesini doğru ve hızlı bir şekilde okuyucularımıza sunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir