Securitas Haberleri

Securitas

Securitas Türkiye, alışveriş merkezlerinden perakende zincirlerine, enerjiden endüstriyel tesislere, havacılıktan turizme kadar 26 farklı sektörden 1000'in üzerinde iş ortağına, 75 ilde, 2500 üzerinde hizmet noktasında güvenlik hizmeti sunan bir şirkettir. Securitas Türkiye’nin 11 bölge müdürlüğü, 70 şube müdürlüğü ve 20 bin çalışanı bulunmaktadır.

1992 yılında, Türkiye özel güvenlik pazarında ilk kurulan şirketlerden biri olan DAK Güvenlik ile Securitas Türkiye'nin temeli atılmış oldu. 2006 yılına gelindiğinde DAK ile Kare Güvenlik Securitas Güvenlik Hizmetleri adı altında birleşti. Bugün ise Securitas Avrupa Güvenlik Hizmetleri'ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Teknoloji ve bilgiyi, hizmetlerine entegre ederek hızla büyüyen şirket, Türkiye pazarında bilgi lideri misyonunu koruyor. Uluslararası kalite ve deneyimlerini, yerel operasyon gücü ile birleştirerek öncülük ediyor.

1981 - 2495 sayılı Bazı Kurum ve Kuruluşların Korunması ve Güvenliklerinin Sağlanması Hakkında Kanun çıkar.

1990'ların başı - Özel güvenlik şirketleri kurulmaya başlar.

1992 - DAK kurulur.

Ankara'da kurulan DAK Güvenlik, kuruluşunun hemen ardından sektöründe güven uyandırarak hızla yükselen bir grafik izler. Bu yükselişin ardında; sektör çok genç olmasına rağmen, kendi içerisinde gerekli uzmanlık, bilgi düzeyi, prensip ve standart hizmet anlayışı ile çalışan bir kuruluş yatar.

2002 - Kare kurulur.

2002 yılının sonuna gelindiğinde Türkiye bir başka güvenlik firması ile daha tanışır. Ankara merkezli kurulan KARE Güvenlik, özellikle uluslararası standartlara uygun normlar oluşturması ile sektörde önemli bir yere sahip olur.

2004 - 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun yürürlüğe girer.

2006 - Securitas Türkiye kurulur.

Türkiye'deki güvenlik sektörüne yeni ve profesyonel bir anlayış kazandıran DAK ve KARE Güvenlik firmaları, sektörün uluslararası kuruluşları arasında kısa sürede dikkat çeker. Türkiye'de hızla büyüyen bu iki firmadan DAK Güvenlik'i 2006 yılı Nisan ayında, KARE Güvenlik'i ise 2006 yılı Aralık ayında satın alarak, markasını verir.

2010 - ICTS Güvenlik Hizmetleri A.Ş., şirketin bünyesine katılır.

2011 - Securitas İtfaiye Hizmetleri A.Ş., kurulur.

2011 - Sensormatic, bu yıl gerçekleşen birleşme ile grup şirketi olarak; şirketin bünyesine katılır.