Ağız Kokusu Nasıl Gider

Ağız Kokusu Nasıl Gider

Günlük hayat da hemen hemen her bireyin büyük bir öz güven problemi yaşamasına neden olan en büyük sorunlardan biri de ağız kokularıdır.

Yediden yetmişe hemen hemen her birey de bulunan ağız kokuları bir çok farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkmaktadır.

Bunlar ağız ve diş hastalıklarından ortaya çıkabileceği gibi mide ve aşırı iltihaplanma sonucu da ortaya çıkabilmektedir.

Peki ağız kokusuna ne iyi gelir. Arkadaşlar öncelik ile eğer ağız kokunuz var ise ya diş hekiminize ya da herhangi bir kulak burun boğaz doktoruna başvurun ki sorunun nerden kaynaklandığı hakkın da bilgi sahibi olabilesiniz.
Ağız Kokusuna Maynadoz İyi Gelir

İkinci olarak ise ağız kokumuzu farklı farklı besinler ya da farklı farklı yöntemler ile de giderebiliriz.

İlk olarak ağız kokusuna bire bir gelen ve bizim de hemen hemen her yemek de kullandığımız bir sebze olan maydanozdur. Maydanozu çiğ tükettiğiniz taktir de ağız kokunuzu biraz da olsa yenebilirsiniz.

Ağız Kokusuna Karanfil İyi Gelirİkinci olarak ise karanfil ağız kokusuna iyi gelmektedir. Bazen bir restoran da gittiğimiz de yemeğin sonun da bize karanfil verildiğine şahit olmuşuzdur.

İşte bunun nedeni yemek sonucu oluşmuş kokuları karanfil yolu ile giderebilmektir. Üçüncü önerimiz ise yüksek antioksidan içeriği ile siyah çaydır.

İçerdiği besin maddeleri ile dişler de oluşan plakları önler ve ağız da oluşan herhangi bir kötü kokunun giderilmesine yardımcı olur.

Ağız kokusuna ne iyi gelirAnnelerimizin bir çok tatlı da kullandığı ve bir o kadar da faydalı olan tarçın bir de ağız kokusunu giderme de bire bir çözümdür.

Paylaşmak İstermisin?

Lütfen bu yazıya puan verin!
2 kişi puan verdi. Ortalama puan: 9