Rüyada Öldüğünü Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Öldüğünü Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada öldüğünü görmek; uzun ömürlü olmaya işarettir. da bir başkası tarafından öldürüldüğünü görmek, rüya sahibinin ömrünün uzun olmasına ve çok çok hayra nailiyetine delâlet eder.

Bir kimsenin rüyada savaş meydanında olduğunu ve cenk ederken öldürüldüğünü görmesi, kazanç, ticaretine ve sözünün yerine getirilmesine alâmettir.

Bir kimsenin rüyada öldüğünü ve insanların omuzlarında götürüldüğünü, ancak defhedilmediğini görmesi, düşmanlarını kahretmeye delâlet eder.

Rüyada öldükten sonra yaşadığını görmek fakirlikten sonra zenginliğe, sıkıntıdan sonra genişliğe, günahlardan sonra da tev-beye delâlet eder.

Bir kişinin rüyada öldüğünü, ölümle beraber ağlaşarak tabut üzerine konup bir kısım adamların omuzlarında kabristana götürüldüğünü, ancak defnedilmediğini görmesi, dünyaca yücelmeye ve büyük bir mevkiye geçmeye işaret eder.

Hasta kimsenin rüyada öldüğünü görmesi, hastalıktan şifa bulmaya ve afiyete işarettir.

Ibn-i Sirîn (rh.a.) demiştir ki: Rüyada bir ölünün dirilerek kendisine sen ölü müsün diye sorunca, hayır ben diriyim dediğini görmek, o ölünün ahiretteki saadetine ve güzel haline delâlet eder.

Rüyada zevcesinin öldüğünü ve fakat tekrar dirildiğini görmek, ticaret ve ziraatte kazanca ve rızıkta genişliğe delâlet eder.

Öldüğünüzü ve tabutta götürüldüğünüzü görmek; saygınlık elde edeceğinize, ancak inancınızın bozuk olduğuna veya cenazenizi taşıyan kimselere hükmedeceğinize yorumlanır.

Denizde boğulup öldüğünüzü, sonra da su yüzüne çıktığınızı görmek; dünya işlerinde hırslı olacağınıza yorulur.

Hz. Danyal (a.s): Öldüğünüzü, gusledildiğinizi, kefenlendiğinizi ve insanların ağladıklarını görmek; dinî inancınızın bozuk olduğuna işaretle tabir edilir.

Öldüğünüzü ve sonra tekrar dirildiğinizi görmek; işlediğiniz günahlardan dolayı tövbe edeceğinize ve ömrünüzün uzayacağına alamettir.

Bazı tabircilere göre ed öldüğünüzü görmek; ömrünüzün uzun olacağına, ancak evinizin yıkılacağına işaret eder.

Öldüğünüzü ve gusledildiğinizi görmek; dindar biri olacağınıza işarettir.

Kirmanî: Öldüğünüzü, cenazenizin tabuta konduğunu ve insanların tabutun arkasından yürüdüklerini görmek; saygınlık kazanacağınıza yorulur.

İsmail Eş'as: Öldüğünüz halde etrafınızdaki insanların sizi vurduğunu görmek; din yolunda güç kazanacağınıza veya bazı tabircilere göre borcunuzun ödeneceğine delalettir.

Cabir Mağribî: Suda boğularak öldüğünüzü görmek; dünya işleriyle meşgul olacağınıza ve bazı şeylerden gafil kalacağınıza işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
304 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

1 Yorum

Şefik

Şefik

1 yıl önce

Rüyamda bir anda etrafımın Beyaz renge çalan yeşil ve mavi ışıklar icinde olduğunu gördüm, sonradan gözlerim karardı.Ayağa kalkamadım.Korktum ve çesmesi olan bir odada kendi bünyemi görmeye başladım. Sonradan uyandım.

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi