Rüyada Karabasan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Karabasan Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada karabasan görmek düşmanlarınızı alt edeceğiniz anlamını taşır. Kişi karabasanı genelde uyumadan hemen önce veya uyanmaya yakın görür. Karabasan gören kişi uyuyup uyanmak arasında kalır o sırada kötü lar görür. Kan dolaşımı çok yavaşlar insan hareket edemez hale gelir. Yapmanız gereken sırt üstü yatmaktır. O esnada şuurunu yerindeyse kolunuzu veya ayağınızı hafif kımıldamaya çalışmaktır. Bu kımıldama kanı harekete geçirir ve uyanırsınız.

Rüyada Karabasan Görmenin Anlama ve Yorumu

Rüyada karabasan görmek düşmanının ortaya çıkmasına ve onu alt etmeye delalet eder. Karabasan sıkıntılı ve korkunç rüyalar anlamına gelir. Rüyada karabasan görülmesi insanın gizli düşmanının meydana çıkmasına ve onu mağlup edeceğine işarettir. Bir kimsenin içine düştüğü pek sıkıntılı ruh durum demektir.

Rüyada Karabasan görmek yahut bastığını görerek uyanmak, işlerinizde yapmaya çalışacağınız bir işinizin kötü sonuçlanacağına delaletle sizi zarara sokacağına işaret etmektedir. Aynı zamanda Karabasan çökmesi, rakiplerinizin işinizi elinizden almaya çalıştıklarına ve bu yüzden temkinli olmanız gerektiğine delalet eder. Her ne şekilde görülürse görülsün rüyada karabasan; düşmanlarınızdan zarar göremeyeceğinize işarettir.

Normalde karabasan rüyaları normal rüya sayılmazlar ve yorumlanmazlar. Bazen de bu rüya İş hayatında zarara uğramaya, başarısız olunmaya işaret etmektedir. Genelde yenilen ağır yemeklerden dolayı da karabasan görülür. Bu yüzden boğazınıza da dikkat edip, abur cubur yemezseniz iyi edersiniz.

Rüyada Sürekli Karabasan Görmek

Rem uykusu denilen süreçte göz ve solunum yolları dışındaki tüm kaslar geçici bir şekilde felç olurlar. Eğer vücut bu felç durumunu yaşamamış olsaydı, rüyadaki yaşanılan hareketleri yaparak kendimize zarar verebilirdik. Yatarken oluşan bu felç sırasında eğer zihnimiz uyanıpta, kas sistemimiz bu uyanışı yapamazsa karabasan denen rüyaları görürüz.

Yatmadan önce fazla abur cubur yenmesi ve yorgun olmasanız bile nefes alışınızı zorlaştıracak bir pozisyonda yatılması, karabasanın görülmesi muhtemeldir. Bu yüzden yatış pozisyonu ve yemek konusunda dikkat etmek gerekiyor.

Lütfen Rüyaya puan verin!
35 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi