Rüyada Çekyat Görmek

Çekyatlar, gerektiğinde açılıp yatak durumuna getirilebilen koltuk, kanepedir. Bu yüzden rüyada çekyat görmek, iş hayatının ve ticari kazancında şansının her zaman açık olacağına, büyük ve önemli işler yaparak iyi bir gelir elde edeceğine yorulmaktadır. Rüya sahibinin zor günleri geride bırakacağına delalet etmektedir. Rüyada çekyat görülmesi, kişinin iş yaşamında başarı elde edeceği demektir. Çekyatta yattığını görmek büyük makama, dünya ve ahiret saadetine işaret eder.

Rüyada Çekyat Görmek Ne Anlama Gelir? Neye İşarettir?

Rüyada çekyat görmek, itibar ve rağbete delâlet eder. da çekyat, kadınlara, evin hanımına, gelin ve kızlarına işaret etmekle birlikte nin alacağı haber sonrasında yaşayacağı mutluluk ve sevince delalet eder. Kişinin rüyasında güzel bir çekyat görmesi bu rüya asil, varlıklı ve zengin bir kadının varlığına işaret etmektedir. Rüyada görülen çekyat büyük hayra, iyiliğe, rüya sahibinin itibar kazancağı ve makam sahibi olacağına alamet eder. Bazı rüya tabircilerine göre rüyada çekyat görmek elinden çıkan bir şeyi bulmaya işarettir. Rüyada görülen çekyatlar bazen de sorumluluk gerektiren iş ve görevlere işaret eder. Gösterişli çekyat, makam ve mevki sevdasına; şarlatan, sözünün eri olmayan siyasetçiye işaret eder.

Kişinin rüyasında çekyat görmesi veya üzerinde oturması, yüksek mevki ve iyi yere delalet eder. Rüyada çekyatın kırılması, bulunduğu mevkiden düşmeye ve azledilmeye işarettir. Rüyada kırık çekyat görmek üzüntüye de işaret eder. Rüyasında kırık çekyat gören kişinin, etrafındaki arkadaşları ve çevresine karşı dikkatli olacağına rivayet edilir. Çekyat rüyası, kişinin ailesine daha çok zaman ayırması gerektiğine ve onlara daha çok zaman ayıracağına işarettir.

Rüyada çekyat örtüsü görmek, sırları gizlemeye delâlet eder. Kişinin rüyasında çekyat örtüsü görmesi otoriter, güzel ve güvenilir bir hanıma veya evin idarecisine işarettir. Çekyat örtüsü görmek, kudretli ve otoriter bir hanıma da işarettir. Rüyada çekyat taşımak bir işten başka bir işe geçmeye ve geçilecek bu iş sayesinde daha iyi bir duruma gelmeye işarettir. Rüyada çekyatta oturmak ve yatmak ise rüyayı gören kişinin çevresinden göreceği destekle gireceği işten büyük hayır göreceği, yapacağı işlerde kazanç elde edeceği şeklinde ifade edilir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
9 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi