Rüyada Kilit Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Kilit Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kilit görmek emin güvenilir bir insan anlamına gelir. Rüyada görülen kilit yüceliğe, kişinin bulunduğu konumu korumasına yorulur.

Rüyada kilit görmek, emin bir insana işarettir. Bir kilit açtığını gören hapis bir kimse, hapisten kurtulur, üzüntülü ve kederli olan bir kimse, bir kilidi açtığını görse, o kimsenin üzüntü ve kederi gider ve işi kolaylaşır. Kilit, hazırlık, delil ve kuvvettir. Kilidi açtığını gören kimse, eşini kendisinden ayıracak bir yemini yapmasından kaçınsın. Kilit, emanetleri korumakta itimat edilin bir kimseye işarettir.

Hayatınızda birtakım karmaşıklıklar olacak; fakat aşk hayatınızda rakibinizi yenilgiye uğratmanın yolunu bulacaksınız.

Bir kapıyı kilitlediğini gören kimse, kefil olur. Bir kilidi açtığını gören kimse, üzüntüden ve kefillikten kurtulur. Kilidi, kilitlemek keder, açmak ise kederden kurtulmaktır.

Evlenmek isteyen kimse için kilit görmek emniyetli, ev islerini güzel yapan ve itibarlı bir kadına işarettir. Yolculuk yapmak isteyen kimsenin kilit görmesi, selametle sağ salim gitmesine işarettir.

Demir kilitler, şifre ve ilmi çözmeye işarettir. Ağaç kilitler, zevcedir. Kilitler, gaflete işarettir. Kilit, kefilin borç ödemesine de işarettir.

Rüyada kilit görmek, işaret ettiği kimsenin hayatına, bulunduğu durumunu korumaya ve sağlam bir dine işarettir. Bazen demir kilitler, eğer ağaç kilitlerin kullanılacağı yerinde kullanılıyorsa, şeref ve yüceliğe işarettir.

Ağaçtan olan kilitler, nifaka, sözde tereddüt etmeye ve rüşvet almaya işarettir.

Rüyada kilit emniyete delildir. Rüyasında kapısına bir kilit taktığını gören, hırsızdan emin olur. Bir kapının kilidini açtığını görmek, rızkının bollaşacağına, bekârsa evleneceğine, tutuklu ise tahliye edileceğine, hasta ise iyileşeceğine, borçlu ise borcunu ödeyeceğine delalet eder.

Çekmecesini kilitlediğini gören, bir meseleden dolayı üzüntü duyar açtığını gören ise bu üzüntüsünden kurtulur. Abdulgani Nublusi ye göre; kilit ayni zamanda bir kuvvettir. Bir kapının kilidini açtığını gören kimse, esinden ayrılır. Büyük bir asma kilit görüp, bunu açmak için anahtar arayan kimse. Bir devlet memuriyeti için sınava girer. Anahtarı bulup kilidi açarsa, sınavı kazanır ve o ise girer.

Asma kilit görmek ümittir. Her ümidin hakikat olmasına ise bir anahtarın bulunması gereklidir. Kilit bazı yorumculara göre: evlenmek çağında bulunan genç bir kıza da yorumlanır. Demir kilit güçlükle çözülebilen meselelere, pirinçten veya sari bir madenden yapılan kilitler ise ev kadını ile tabir olunur. Her ne şekilde olursa olsun kilit emniyet ve inancı temsil eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada kilit görmek, emin bir adama işarettir. Bir kilit açtığını gören hapis bir kimse, hapisten kurtulur. Üzüntülü ve kederli olan bir kimse, rüyada bir kilidi açtığını görse, o kimsenin üzüntü ve kederi gider ve isi kolaylaşır. Kilit, hazırlık, delil ve kuvvettir. Kilidi açtığını gören kimse, hanımını kendisinden ayıracak bir yemini yapmasından kaçınsın.

Kilit, emanetleri korumakta itimat edilen bir insana işarettir. Bir kapıyı kilitlediğini gören kimse, kefil olur. Bir kilidi açtığını gören kimse, üzüntüden ve kefillikten kurtulur. Kilidi, kilitlemek keder, açmak ise kederden kurtulmaktır. Evlenmek isteyen kimse için kilit görmek emniyetli, ev islerini güzel yapan ve itibarlı bir kadına işarettir.

Yolculuk yapmak isteyen kimsenin kilit görmesi, selametle sağ salim gitmesine işarettir. Demir kilitler, şifre ve ilmi çözmeye işarettir. Ağaç kilitler, zevcedir. Kilitler, gaflete işarettir. Kilit, kefilin borç ödemesine de işarettir. Kilitler, işaret ettiği kimsenin hayatına, bulunduğu durumunu korumaya ve sağlam bir dine işarettir. Bazen demir kilitler, eğer ağaç kilitlerin kullanılacağı yerinde kullanılıyorsa, şeref ve yüceliğe işarettir. Ağaçtan olan kilitler, nifaka, sözde tereddüt etmeye ve rüşvet almaya işarettir.

Rüyada kilit görmek; emin bir kimseye, şeref ve yüceliğe, kişinin bulunduğu konumu korumasına, sağlam inanca, kefil olduğu kişinin borcunu ödemeye yorumlanır. Rüyada kilit emanetleri korumakta güvenilir kimseye, Kilit, evlenmek isteyen kimse için iyi bir eşe, yolculuk yapmak isteyen için salimen bunu gerçekleştirmeye işarettir. Rüyada Kilidi açmak üzüntü ve kederin gitmesine, işlerin açılmasına, hapiste olanın kurtulmasına, Kilidi kilitlemek üzüntü ve kedere delalet eder.

Rüyada kapıyı kilitlemek, hayatta herkesten kuşku duyduğuna ve yakın arkadaşlarını kıracağına yorumlanır. Kapının üzerine kilitlenmesi rüyayı görenin bir süre için hafifçe hasta olacağına işaret eder.

Rüyada kapıyı kilitlemek, hayatta herkesten kuşku duyduğuna ve yakın arkadaşlarını kıracağına yorumlanır. Kapının üzerine kilitlenmesi rüyayı görenin bir süre için hafifçe hasta olacağına işaret eder.

Hayatınızda birtakım karmaşıklıklar olacak, fakat aşk hayatınızda rakibinizi yenilgiye uğratmanın yolunu bulacaksınız. Rüyada kilit görmek çok önemlidir. Kilit açılırsa çok iyidir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
127 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

1 Yorum

eda

eda

4 ay önce

merhaba
rüyamda yukardan aşağı baktımında lüx plaza benim olduğum yere baktığımda tabanı çamurlu su ve birilerinden kaçıyoruz en üste çıkmak için elimizde sifreli kağıtlar var önce şifreyi girip sonra anahtarla iki kapıyı açtım fakat üçüncü kapıya geldiğimizde ne sifreyi girebildim nede kilidi açabildim sonra yine kaçmaya başladık yorumlarsanız sevinirim

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi