Rüyada Şalgam Görmek

İslami rüya yorumlarında rüyada şalgam görülmesi farklı şekillerde yorumlanmıştır. Mesela rüyada şalgam almak, şalgam suyu içmek yahut görmek, Şalgam havucu, turpu şeklinde görülebilir. İşte tüm detaylarıyla rüyada şalgam görmenin anlamı ve yorumu.

Rüyada Şalgam Görmek Ne Anlama Gelir? Neye İşarettir?

Bazı kere şalgam, üzüntü, keder ve hüzne işarettir. da şalgam görmek, köylü bir kimse ile tâbir olunur. İbn-i Sîrîn hazretleri demiştir ki Rüyada şalgam görülmesi, hüzün, keder ve gamdır. Şalgam yemek ise daha büyük bir gama ve kedere delâlet eder.

Bir kişinin rüyasında yanında bir şalgam olduğunu ve fakat onu tutup uzağa attığını görmesi, keder ve üzüntüden kurtulmaya delâlet eder. Derler ki rüyada şalgam kaba saba, boşboğaz bir kimseye, üzüntü ve kedere ya da görüşüp konuşmaya delalet eder. Bazılarına göre şalgam rüyası paradır.

Genel olarak rüyada şalgam görmek iyiye yorumlanmaz. Çoğunlukla, kedere, üzüntüye ve hüzüne çağrışım yapar. Bazen bir köylü kadına işaret sayılır. Bazen de, geçim darlığına, yoksulluğa, sıkıntıya işaret eder. Kimi zaman bulaşıcı bir hastalığa, gurbete çıkmaya; kimi zaman da gizli sırların açığa çıkmaya yorumlanır.

Bazı yorumcular, rüyada görülen şalgamı hasta bir çocuğa işaret saymışlardır. Kimi yorumcular da, yatalak, yaşlı, bakıma muhtaç yaşlı bir kimse olarak tanımlamışlardır.

Şalgam görüşüp konuşmaya da delâlet eder. Rüyada şalgam suyu içtiğini görmek; sıkıntı ve kedere, bahçesinde yada tarlasında şalgam bittiğini görmek; bir yakının hastalanmasına alamettir. Rüyada şalgam ekmek; yapılan hatalar sonucunda zarara uğramaya, şalgamı atmak; bütün bu sıkıntılardan kurtulmaya işarettir.

Rüyada suyu şalgam içmek, tüm sıkıntıları içinize attığınıza, çevrenizdeki insanlardan yardım istemelisiniz demektir.

Rüyada pişmiş şalgam yemek, hasta için şifaya, diğer kimseler için rızka işarettir. Bir kimsenin rüyasında yanında bulunan şalgamları uzağa attığını veya şalgamların uzağında olduğunu görmesi, üzüntü ve sıkıntıdan kurtulmaya işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
84 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi