Rüyada Su Değirmeni Görmek

RÜYADA SU DEĞİRMENİ GÖRMEK, rızka ve kazanca delâlet eder. Rüyada buğday öğüten su değirmeni görmek, hakkı batıldan ayıran ilim merkezine delâlet eder.

Rüyada yaban kirazı, çörek otu, acı bakla, kına ağacı gibi şeyleri öğüten değirmeni görmek, temizliğe, üzüntü, keder ve hastalıklardan kurtulmaya, borçları ödemeye ve menfaata delâlet eder.

Rüyada su değirmenin ambar ve mahzenini dolu görmek, geniş rızka, ziraatın gelişmesine, ucuzluk ve bolluğa, hastalıktan şifa bulmaya delâlet eder.

Bekâr bir adamın rüyada su değirmeni satın aldığını görmesi, evlenmek ile tâbir olunur. Aynı rüyayı kızı veya oğlu olan görmüşse, oğlunu veya kızını evlendirir.

Rüyada su değirmeninin taşını boyalı ve nakışlı görmek, geçimin güzel olmasına, maksada ermeğe, işlerin yolunda gitmesine delalet eder.
Ibn-i Kesir: Rüyada su değirmeni, harb ve kıtal ile tâbir olunur. Halkın buğdayını öğütmek üzere bir su değirmeni kuran (eğer lâyıksa) insanlara faydalı olur.

Isfehanî demiştir ki: Rüyada bir değirmenin gerek su ve gerek hayvan ile döndüğünü görmek, hayır ve bereketin husulüne, maişette kolaylığa delâlet eder. Rüyada su değirmeni ile un öğüttüğünü görmek, büyük bir hayıra ermeye ve elinin emeğinden kazandığından fukaraya infak etmeye alamettir.

Bugday ögütülen degirmeni görmek, ilim merkezi ve mahkemeye isarettir. Çünkü degirmen, insanlarin girip çiktigi, ölçek, terazi adalet ve insafin oldugu bir yerdir. Degirmen görmek, ögütülen seyden biraz alindigmdan dolayi rizka ve kazanca isarettir.Degirmen taslarin birbirleri üzerinde olmasi ve aralarindan un çikmasindan dolayi birlesmelerinden çocuk hasil olan kankocaya isarettir. Bazen, degirmen, üzüntü, keder, sikinti ve bas agnsina, bazen de su çekilen dolaba isarettir. Degirmende insan ögütülüyorsa fitneye ve ölüme isarettir. Rüyada görülen degirmen, yenilmeyen seyleri ögütürse, kitlik ve pahalilik olacagina isarettir. Rüyada görülen degirmenin unu çok olur, anbar ve mahzenleri doldurursa, rizka, ziraatin gelismesine, ucuzluga, hastaliktan sifa bulmaya isarettir. Yaban kirazi, çögen otu, aci bakla ve kina agaci gibi seyleri ögüten degirmeni görmek, temizlige, üzüntü, keder ve hastaliklarin gitmesine, borçlan ödemeye isarettir.

1 Yorum

  1. Rüyada değirmenin içi berrak Bir su dolu görmek

Bir cevap yazın

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z