Rüyada Solucan Görmek

Rüyada Solucan Görmek, Yemek, Çıkarmak, Öldürmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada solucan görmek mala, menfaate, insanın geçindirmekle yükümlü olduğu kimselere yahut nefret edilen bir şeye delalet eder. nızda toprağın içinden çıkan solucanların görülmesi çevrenizde kötülüğünüzü isteyen insanlar var demektir. Kişi, malını, mülkünü korumalıdır. Çünkü solucan kişinin kısmetinden yararlanmak isteyen hayırsız kimse anlamına da gelir. Kişi rüyasında bir yerde toprağı kazıyıp, içinden solucan çıkardığını görürse, rüyayı görenin kimsenin toprakla uğraşacağına ve çıkardığı solucan miktarınca zengin olacağına yorumlanır. Şayet rüyasında toprak üstünde bol miktarda ve çok sayıda solucanın bir araya toplandığını görür ise, rüya sahibinin bol kazançlı bir işte çalışacağına işaret sayılır.


1- Rüyada Solucan Görmenin Anlamı ve Yorumu

Rüyada görülen solucanlar, kötü huylu, kıskanç, den birine ifade eder. Bazen topraktan kazanılacak mala, kötü söze; hazanda düşmanı kahretmeye, yalan yemine çağrışım yapar. Kimi zaman, yakın bir kimseden yarar sağlamaya; kimi zaman da, mala gelecek zarar olarak yorumlanır. Bazen rüyada solucan görmek, kendisinden rahatsızlık duyulan bir ya işaret eder. Solucan görmek, mal ve menfaat veya tiksinilen bir hal ile tabir olunur. Bir başka rivayete göre de: Solucan, insan ile beraber sofrasından yemek yiyen akraba ve ailesi ne işarettir. Bundan dolay solucandan nefret edilen bir şeyi görse, birlikte yemek yediği birisinden ayrılır. Rüyada bahçede, dere kenerında yahut torağı kazarken beyaz halkalı bir solucan görmek, rüya sahibinin feyiz alacağı gelişmelerin yaşanacağına, bereketli kazançlar elde edeceğine ve bazı rüya tabircilerine göre rüyada beyaz renkli soluncan görülmesi büyük servete işaret etmektedir.

1-A) Rüyada Solucan Yemek

Rüyasında solucan yediğini gören; âilesinin geçimini yapar ve helal kazanç elde eder. Rüyada görülen solucanlardan yemek, gören kişinin malından yiyen akrabalarının üzüntüleri ve sıkıntılarıdır. Rüyada solucan yemek, hastalıktan şifa bulmakla da tabir olunur.


2- Rüyada Solucan Öldürmek

Bir kimse rüyada bir solucanı öldürdüğünü görse, rüya sahibinin düşmanını, düşmanının silahıyla yeneceğine işaret eder. Rüyada solucan öldürmek, düşmanlarınızı alt edeceğinize yorumlanır. Rüyada toprakta ölmüş bir solucan görmek, düşmanın kahrına delâlet eder ve rüya sahibinin düşmanına karşı zafer bulacağı gelişmelere işaret etmektedir.


3- Rüyada Ölmüş Solucan Görmek

Rüyalarda ölmüş bir solucan görülmesi, düşmanın kahrına delâlet eder. Ve rüya sahibi düşmanına karşı zafer bulur. Derler ki rüyada ölü bir solucan görülmesi kendisinden rahatsızlık duyulan bir akrabadır.


4- Rüyanızda Solucanlar Çıkarmak

Kişi rüyasında toprağı kazıyıp solucan çıkardığını görürse, rüyayı görenin toprakla uğraşıp zengin olacağına yorumlanır. Kirmani demiştir ki Rüyasında toprağı kazıp solucan çıkardığını gören toprak yüzünden kazınır. Rüyasında toprağı kazarak solucan çıkardığını gören kimse, tarım ve toprak sayesinde mal elde eder ve mülk kazanır. Rüyada solucan çıkardığını gören, toprak sayesinde tarım işleriyle uğraşarak mal elde eder.


5- Rüyada Solucan Toplamak

Şayet toprak üzerinde bir çok solucanın bir araya toplandığını görür ise, rüya sahibinin bol kazançlı bir işte çalışacağına işaret sayılır. Rüyada toprak solucanlarının birçok ve küme halinde toplandığını görmek, feyiz ve berekete delâlet eder. Ve rüya sahibinin eline toprak sebebiyle çok mal geçer.


6- Rüyada solucan kurt görmek

Bir kimse rüyasında ilaç içerek solucan düşürdüğünü görse, rüya sahibinin aile ferdinden bir kaçının gurbete çıkacağına hükmedilir. Kurtçuk görmek, solucan veya bu türden küçük kurtlar, mala, menfaate, aile bireylerine veya nefret edilecek bir duruma işaret eder. Rüyanızda ilaç içerek solucan düşürülmesi, bazı aile bireylerini evden çıkarmaya, kişinin rüyasında solucan düşürmesi ise dert ve tasadan kurtulacağı ve kötü arkadaşlardan uzaklaşacağına işarettir. Dışkının içinden solucan çıkması kişinin sağlıklı bir hayat süreceği, ailesiyle mutlu bir hayatının olacağı şeklinde tabir edilir.


7- Rüyada Karın Solucanı Görmek

Rüyada karın solucanı, insan ile beraber sofrasında yemek yiyen akraba ve ailesine işarettir. Çünkü solucan da insanın gıdasına ortaktır ve onu yer bitirir. Solucan veya bu türden küçük kurtlar görülmesi, mala, menfaate, aile bireylerine veya nefret edilecek bir duruma işaret eder. Rüyada tenya (şerit, bağırsak kurdu, bağırsağın içindeki solucan) görmek, aile bireylerine veya kendisinden rahatsızlık duyulan bir akrabanın olacağına işaret eder. Ağzından, burnundan solucan, tenya (şerit) çıkarmak, yanlış bir iş yapıp zarar görmeye işarettir. İlaç içerek parazit (tenya, şerit) veya solucan düşürmek, bazı aile bireylerini evden çıkarmaya, dert ve tasadan kurtulmaya, kötü arkadaşlardan uzaklaşmaya işarettir.

Rüyada ağzından ve burnundan solucan çıktığını görmek, fena bir amel işleneceğine delâlet eder. Rüyada vücudundan veya ağzından solucan çıktığını görmek, rüya yorumu yapanlara göre rüyada vücudundan solucan çıkması, stresin ve sıkıntının azalacağı anlamına gelir. Aynı şekilde rüyada bedenden yahut burnunun içinden solucan çıkması, kişinin uzun süren iş durgunluğunun ardından tekrardan yüzünün güleceğine ve kazanç sağlayacağına delalet eder.


8- Rüyada Evde Solucan Görmek

Eğer evinde iri bir solucan görürse, rüya görenin büyük bir saygınlık kazanacağına yorumlanır. Rüya tabiri yorumcularına göre rüyada evin içinden solucan çıkması, rüyayı gören kişinin kötü huylu, kıskanç, yakınlırandın birinin olacığına, bu durumdan ailece etkileneceğine, kimi zaman, yakın bir kimseden yarar sağlanacağına delalet eder. Bu tür rüyayı bir bekar kişi görürse, o kimsenin evleneceğine işarettir. Ağzından ve burnundan solucan çıkması, fena bir amel işlemeye delalettir. Kişinin rüyasında evin içinde iri bir solucan görmesi, rüya görenin kişinin halk arasında büyük bir saygınlık kazanacağı anlamındadır.


9- Rüyanızda Büyük Solucan Görmek

Elbisesi üzerinde solucan görenin eline, bir mal geçer. Rüyanızde bir yerde irice kocaman bir solucan görmeniz, rüyayı görenin büyük bir itibar ve şeref göreceğine delalet eder. Rüyada solucan veya bu türden büyük solucanları görmek, mal elde etmeye, menfaat sağlamaya, aile bireylerinin mutluluğuna veya sevinç duyulacak bir duruma işaret eder.


10- Rüyada Yeşil Solucan Görmek

Yeşil bir solucan gören iyi ve dürüst bir kadınla evlenir. Ebu Sait El Vaiz e göre; solucan görmek aileye gaile çıkaran akrabaya delalet eder.

Lütfen Rüyaya puan verin!
1310 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

1 Yorum

Gülsah

Gülsah

10 ay önce

Sol bacağımdan sündürerek solucan çıkarıyordum ve rahatlıyordum

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi