Rüyada Serçe Görmek

Rüyada Serçe Görmek

Rüyada serçe kuşu görmek, güzel kadına, erkek çocuğa ve değerli kimseye işaret eder. da serçe aynı zamanda zengin, otoriter, işinde hile yapan, tartışmayı seven, kinci bir kimse demektir. Rüyada görülen serçeler çocuklara, ve larla sevinçli günlerde toplanma anlamına gelir. Rüyada serçe sürüsü görmek birbirlerine sevgi ve saygı gösteren aile bireylerine de işarettir.

Rüyada serçeler görmek, aile ve akrabalarıyla sevinçli günlerde toplanmaya ve birbirlerine ülfet ve muhabbet etmeye işarettir. Serçe yumurtası, hayır ve feraha işarettir. Serçe sesi de, bir vaizin sözlerini dinlemeye, dini emirleri yerine getirmeye tanımlanır.


1- Rüyada Serçe Gagası ve Yumurtası Görmek

Bir serçenin gagasını rüyada görmek ise, rüya sahibinin bir çocuğu olacağına işaret sayılır. Rüyada serçe yumurtası görmek kolaylıkla elde edilen rızka işaret etmektedir


2- Rüyada Serçe Kuşu Görmenin Anlamı ve Yorumu

Serçe kuşu güzel kadına, erkek çocuğa işaretle birlikte birçok serçe kuşu görmek ise zahmetsizce elde edilecek rızka işaret eder. Rüyada serçe kuşu görmek, yakında doğacak erkek çocuğuna yorumlanır.

Serçe kuşu ailenin birlik ve beraberliğine de işarettir. Serçelerin güzel sesleri ise, güzel söz ve ilim okumaya işarettir. Serçelerin güzel sesleri ise, güzel söz ve ilim okumaya işarettir.


3- Rüyada Serçe Yavrusu Görmek

Rüyada serçe yavru görmek iyi huylu, tok gözlü, dürüst, iyilik düşünen, cana yakın bir insan demektir. Rüyada görülen serçe yavruları çocukla da tabir edilir. Bu yüzden rüyada serçe yavrusu gören kimsenin, bir çocuğu olur. Serçe yavrusu görmek, aile ve akrabalarıyla sevinçli günlerde toplanmaya ve birbirlerine ülfet ve muhabbet etmeye işarettir.


4- Rüyada Serçe Yakalamak

Rüyada yakalanan serçe kuşu, çeşitli çağrışımlar yapmaktadır. Bazen küçük bir erkek çocuğa, bazen da, insanları oyalayan, hünerleri ile halkı eğlendiren bir kimseye işaret eder. Serçe yakaladığını görmek, çok iyi bir çocuğunuz olacağına işaret eder.

Bekar bir kimse rüyada serçe yakalamak, rüya sahibinin iyi huylu ve güzel sesli biriyle evleneceğine işaret eder. Eğer bu tür rüyayı ticaretle uğraşan biri görse, rüyayı görenin zahmetsiz kolay para kazanacağına hükmedilir. Şayet eşi hamile olan bir kimse aynı rüyayı görürse, rüya sahibinin bir erkek çocuğu olacağına işarettir.

Bir kimse rüyada bir serçeye rastladığını veya yakaladığını görse, rüya sahibinin tanımlanan bir kimseden yardım göreceğine işaret eder.


5- Rüyada Serçenin Eve girdiğini Görmek

Rüyada serçenin eve girmesi asil bir kişiyle tabir olunur. Rüyasında bir serçenin yahut serçelerin evine girdiğini gören kimsenin, bir çocuğu olur ve büyük adamlar arasına geçer. Kimi zamanda rüyada serçenin eve girdiğini görmek saygın, değerli bir kimse olarak tanımlanır.


6- Rüyada Elinde Serçe Görmek

Rüyada elinde serçe gören kimse, on altına nail olur. Rüyada eline serçe almak para kazanmaya işaret eder. Bazen elinde serçe görmek, ileride büyük işler başaracak bir çocuğu olacağını gösterir. Elindeki serçenin uçtuğunu ve bir daha geri dönmediğini görenin çocuğu olur.


7- Rüyada Serçe Avlamak, Avladığını Görmek

Serçe avlamak kadri ve kıymeti yüksek bir kimseden yardım görmeye işaret sayılır. Kimi zaman rüyada serçe avlamak rüyayı gören için saygın, değerli bir kimse olarak tanımlanır.

Bir serçeye rastladığını, avladığını veya ona sahip olduğunu gören kimse, büyük bir kimseden yardım görür veya böyle biriyle arkadaşlık eder.

İmam Nablusi'ye göre rüyada serçe avlamak, insanların ileri gelenlerine hile yapan tüccar bir kimse demektir.

Dişi serçe avladığını, bulduğunu veya bir şekilde edindiğini gören kimse, soylu, bir kimseyle evlenir.


8- Rüyada Serçe Kesmek

Rüyası gören kişinin arzu ettiği bir şeyde muvaffakiyete işaret eder. Eğer rüyada serçe kuşunu kesip yediğini görürse, rüyayı görenin zengin bir akrabanın ölümünden sonra mirasını yiyeceğine hükmedilir.

Bazen rüyada serçe kestiğini görmek, üstün gelmeyi arzu ettiği güçlü bir kimseye karşı zafer kazanmaya işaret eder.


9- Rüyada Serçe Sesi Duymak

Kişi rüyasında serçe kuşlarının cıvıldaşmalarını görürse, o kimsenin akrabalarıyla toplanıp neşeli günler geçireceğine yorumlanır.


10- Rüyada Serçe Yemek

Serçenin tüyünü yolmak yani onun etini yemek itibar sahibi birinden mal ve servete kavuşmaya, bu kuş dişi ise varlıklı bir kadından böyle bir nimete ermeye işarettir.

Rüyada tüyü yolunan ve eti yenen serçe dişi olursa, bir kadından dünyalık elde etmeye işarettir.


11- Rüyada Serçe Tutmak

Erkek çocuk sahibi olmaya, itibar sahibi önemli bir kişi ile tanışmaya, iyi bir kimse ile hayatını birleştirmeye işarettir. Bazı kere de rüyada elle serçe tutmak, oyun ve hikâye ile insanları güldüren bir amigoya işarettir. Bir serçe tuttuğunu gören, öyle bir kişi ile arkadaşlık eder.

Rüyada çok sayıda serçeye malik olduğunu görmek, meşakkatsiz elde edilen mala işarettir.


12- Rüyada Serçe Toplamak, Topladığını Görmek

Rüyada çok sayıda serçe topladığını görmek, gören kimse için meşakkatsiz elde edilen mallardır. Serçe kıymeti büyük bir kimsedir. Binaenaleyh rüyada serçe toplamak, büyük bir kimseden yardım almaya yorumlanır. Serçe kuşu avlamanın tabiri de böyledir.

Serçe kıymeti büyük bir kimsedir. Rüyada serçe toplamak, gören kimse için meşakkatsiz elde edilen mallardır. Serçeler çocukla da tabir edilir.


13- Rüyada Serçe Kesmek

Serçeyi kestiğini gören kimse, galip gelmeye arzu ettiği güçlü bir kimseye zafer bulur.


14- Rüyada Serçenin Gözleri Oyması

Rüyada serçelerin gözlerini oyduğunu ve onları kör ettiğini gören kimse, çocuklara hile yaparak onla aldatmaya çalışır.


15- Rüyada Serçelere Sahip Olmak

Rüyada serçelere sahip olduğunu gören kimse zenginleşir ve olgun bir topluma vali olur. Birçok serçesi olduğunu gören bir topluma başkan olur.

Bir kimsenin rüyada serçe kuşlarına sahip olduğunu görmesi, zenginlik ve servete delalet eder. Rüyasında serçeye sahip oldugunu gören kişi eğer ehilse bir şehre vali olur.


16- Rüyada Serçe Bulmak

Dişi serçe bulduğunu veya satın aldığını gören, şeref sahibi bir kadın ile evlenir. Bir serçe yavrusu bulduğunu görenin çocuğu olur.

Rüyada bir serçe kuşu bulduğunu görmek, yüksek makam sahibi ve maneviyat büyüğü bir zata intisaba delalet eder.

Lütfen Rüyaya puan verin!
273 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

1 Yorum

Emre

Emre

1 yıl önce

Hadi bakalım hayrola.

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi