Rüyada Sad Suresini Okumak, Görmek Dinlemek Ne Anlama Gelir?

Sad suresini veya bu sürenin bir kısmını rüyasında okuyan veya okuyanı dinleyen kimse, tövbe ve istiğfar eder. Halkın itimadını kazanır. Cafer-i Sadık'ın yaptığı yoruma göre rüyada Sad Suresini okumak, rüyayı gören kişinin malı, mülkü çoğalır anlamına gelir. Bütün işlerinde başarılı olur. Bir başka rivayete göre de: Rüyada Sad Suresini veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek; rüya sahibinin çok mala sahip olmasına ve mesleğinde mahir olmaya işarettir.

Müellif'in yaptığı dabire göre rüyada Sad suresini okumak; malınızın çoğalacağına ve büyük bir şahsiyet olacağınız demektir. Rüyada Sad Suresi'ni veya ondan bir parçayı okuduğunu veya kendi üzerine okunduğunu görmek, çok mala, sanatta mahir olmaya, günahtan tövbe ve istiğfara, doğru yemine delâlet eder. Kirmanı demiştir ki Sad suresini okuyan rüya sahibi rahmet ve Mağfiret-i Mevlâ'ya talip, vaat ve sözünde sadık ve sabit olur.

Google News abone ol

Rüya Tabirleri hakkında: Rüya tabirleri, farklı anlamlara sahip olabilir ve çeşitli yorumlara işaret eder. Uzman rüya tabircileri, İmam Abdülgani Nablusi, Seyyid Süleyman, Ca'fer es-Sâdık, İbn Kuteybe, Diyanet, Muhammed İbn Şirin ve İbn Ebü'd Dünyâ gibi Rüya Alimlerinin kaynaklarından faydalanarak rüyaları yorumlar ve öngörülerde bulunurlar. Bazı rüyalar gerçekleşmeyebilirken, bazıları doğru çıkabilir, ihya edilebilir ve tahminde bulunabilir. Bu nedenle, "rüyada görmek ne demek, nedir ve ne anlamına gelir" gibi sorulara kesin bir yanıt vermek yerine, genellikle "işaret eder, delalet eder, işarettir, delalettir, manasındadır ve yorumlanır" gibi ifadeler kullanılır. Eğer gördüğünüz rüyaların ne anlama geldiğini ve nasıl yorumlandığını merak ediyorsanız, Rüya Tabirleri kategorisindeki rüya tabirlerine göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi

A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V W Y Z

Google News abone ol