Rüyada Medıne I Munevvereyı Gormek Görmek

Rüyada Medıne I Munevvereyı Gormek Görmek

Hz. Muhammed Aleyhisselam Efendimizin bulundugu Medine yi ziyaret etmek, daima hayra ve iyilige delalet eder. Mescid i Nebevi nin kapilarindan biri önünde veya Hücreyi Saadet in kapisi önünde durup tövbe ettigini görmek, tövbesinin kabul edilecegine; kabr i serifinden nurlar çiktigini görmek, dininde serefe ulasacagina; Peygamberimiz (SAV) Efendimizin kabri ile minber arasinda bulundugunu görmek, cennet ehlinden olacagina delalet eder. Kabr i serifi kendi evinde görmek, Peygamber (SAV) Efendimizin sefaatine nail olmak gibi büyük bir hayra; hücre i serifeyi süpürdügünü görmek dünya ve ahirette mutlu olmaya; yikadigini görmek her duasinin kabul gördügüne; hücre i saadet e arkasini dönerek oturdugunu görmek, sünnet i seniyyeden ayrildigina (mahrumiyete); Peygamber Efendimizin sebekesine yapisip agladigini görmek, sefaatine mazhar olup mutlu olmaya gayet ferahliga ve sevince isarettir. Medine i Münevvere ye gitmek, hidayete dogru gittigine; harem i nebeviyi nur içinde görmek, güzel rizka; haremin minberinde hutbe okundugunu görmek ve dinlemek, Peygamber (SAV) Efendimizin vasiyetlerine; sünnet i seniyeye uymaya; haremde namaz kilmak sevabinin çogalip cennet kapilarinin açildigina delalet eder. Bir baska rivayete görede: Bir kimsenin rüyada Medine i Münevvere yi görmesi ve oraya inmesi, din ve dünyaca hayir meydana gelmesine isarettir. Bir kimsenin rüyada Medine i Münevvere de Harem i Serif kapisinda veya Hücre i Saadetin kapisinda durdugunu görmesi, o kimsenin tövbe edip affedilmesine isarettir. Münevvcrc Bazi tabirciler, Medine yi görmek emniyet, magfiret, rahmet, kurtulus, üzüntüden kurtulmak ve güzel geçimden ibaret olmak üzereyedi sekilde tabir edilir, dediler.

Peygamberimizin (s.a.v.) aydınlık şehri olan Medine yi görmek yahut oraya girmek, din ve dünya ile ilgili birçok hayır ve iyiliklerin meydana gelmesine; Medine yi görmek güzel geçime, emniyet ve güvene, rahmet ve mağfirete, üzüntüden ve diğer sıkıntılı ddurumlardan kurtuluşa, Medine, bir yere göç eden insan için orada hayır ve berekete nail olmaya, Kendini Mescid i Nebevi nin kapısında yahut Hücre i Saadet in önünde görmek tövbe etmeye delalet eder.

bir kimsenin rüyada medine-i münevvere'yi görmesi ve oraya inmesi, din ve dünyaca hayir meydana gelmesine isarettir. bir kimsenin rüyada medine-i münevvere'de haremi Şerif kapisinda veya hücre-i saadetin kapisinda durdugunu görmesi, o kimsenin tövbe edip affedilmesine isarettir. bazi tabirciler, medine'yi görmek emniyet, magfiret, rahmet, kurtulus, üzüntüden kurtulmak ve güzel gecimden ibaret olmak üzere, yedi sekilde tabir edilir, dediler.

Lütfen Rüyaya puan verin!
131 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi