Sitede 2308 kişi varparçalı bulutluAğrıParçalı bulutlu14.7°C

Rüyada Koşmak Görmek

Rüyada Koşmak Görmek

Rüyada atlı veya yaya olarak koştuğunu görmek, hırs ve dünya tama'ına delâlet eder. Rüyada koşarken durduğunu görmek, kanaat ehli olmaya işarettir. Kirmanî demiştir ki: Rüyada bildiği bir işin arkasından koştuğunu görmek, o işe çabucak vasıl olmaya alâmettir.

Yine Kirmani demiştir ki: Rüyada yaya veya süvari olarak yavaş yavaş yürüdüğünü görmek, izzet ve şerefe delâlet eder. Rüyada Toprak üstünde yürüdüğünü gören kimsenin eline en yakın zamanda mal geçer. Kum üzerinde yürüdüğünü görmek ise,
müşkül ve çetin bir işe delâlet eder.

Bir kimsenin rüyada koşarak bir yerden diğer bir yere sıçradığını görmesi, kalbini sıkıştıracak ve ızdırap verecek bir habere delâlet eder. Rüyada koşan bir kimseyi görmek, acele gelecek bir habere işarettir. Koşu meydanı görmek, sevinç ve zafere, talebeler için de ilme delâlet eder.

Zengin olacağınız ve yüksek bir pozisyona yerleşeceğiniz anlamına gelir. Koşarken düştüğünüzü gördüyseniz, itibarınızın sarsılacağına işaret eder.

Rüyada Koşmak

Rüyada koşmak, kişinin çok büyük istekleri ve amaçları olduğuna işaret eder. Kişi eğer çıplak ayakla koşuyorsa bütün amaçlarına ulaşır.

Işık ardınca koşmak
Rüyada ışık görmek ve ışığın aydınlığında oturmak veya giden bir ışığın ardınca koşmak, delâletten kurtulmağa, temiz ve hayırlı bir hayata delâlet eder.

Nefsinin Peşinden Koşmak
Rüyada şehvetinin ve nefsinin peşinde koştuğunu görmek, günaha dalmaya, sırat-ı müstakimden yüz çevirmeye işaret eder. Rüyada bir çakalın arkasından koştuğunu, fakat onu yakalayamadığını görmek, romatizma hastalığı ile tâbir olunur.

Dam üstünde koşmak
Bir kimsenin rüyada dam üstünde süratle koştuğunu görmesi, kendisine isabet edecek bir belâya alâmettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
219 kişi puan verdi. Ortalama puan: 7
yorum ekle
Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi