Rüyada Kör olmak nedir! rüyada kör olduğunu görmek ne anlama gelir?

Rüyada Kör olmak nedir! rüyada kör olduğunu görmek ne anlama gelir?

da körlük musibetle yorumlanır. Rüyasında kör olduğunu gören, büyük bir mirasa konar. Rüyada, kör bir adamı dinden tutarak bir yerden geçirdiğini görmek, düşmanlarının kendisi hakkındaki düşüncelerini keşfederek durumunu buna göre düzelttiğine işarettir.

İbni Şirin'e göre; rüyasında kör olduğunu gören kimse, İslam'ın bütün şartlarını yerine getirir ve bir fakire yardımcı olur. Bir insanın rüyasında gözlerinin açıldığını görmesi, şükre ve tövbeye delalet eder.

Kadının rüyada kör olması

Bir kadının kör olduğunu görmesi, kocasına saygısının çoğalacağına işarettir.

Evdeki herkesin kör olması

Rüyasında bütün ev halkının kör olduklarını, yalnız kendi gözünün açık olduğunu görmek, sinin ve larının doğru yolda olmadıklarına, hep birlikte haram pesinde olduklarına ve kendisinin onları hidayete sevk etmesi gerektiğine delalet eder.

Rüyayı görenin bir gözünün kör olduğunu görmesi

Rüyada kendisinin bir gözünün kör olduğunu görmesi, doğru yoldan saptığına, Allah (CC) tarafından bir uyarıdır. Bir başka rivayete göre de: Rüyada kör olmak, dince sapıklığa, akrabasından büyük bir mirasa erişeceğine ve zengin olmaya işarettir.

Rüyada kör olmak nedir?

Rüyada kör olduğunu gören kimse, zengin olur. Kör olduğunu gören kimse, Kur an i Kerimi unutur. Bir kimse rüyada bir adamın kendisini kör ettiğini görse, o insan onu sapıklığa düşürür. Kâfir olan bir kimse rüyada kendisinin gözünü bir insanın kör ettiğini görse, o insan küfründen vazgeçer. Körlük fakirlik sebebiyle bir takım islerde bulunmak suretiyle dinine zarar veren bir fakirdir. Bir kâfir rüyada kör olduğunu görse, ona üzüntü, zarar, keder ve sıkıntı erişir.

Rüyada kör olduğunu gören kimse iyilikle anılır ve sözünde durur. Bazen de bu rüyanın tabiri Hz. İshak ve Hz. Yakup (A.S.) in kısassına binaen rüya sahibi ilim ve hikmete nail olur.

Rüyada kör olduğunu ve arkasını kıbleye döndüğünü gören kimsenin işaret içinde bulunduğuna işarettir. Rüyada iki gözünün de kör olduğunu gören kimsenin, utanmaz bir kimse olduğuna işarettir. Rüyada gözünün kör olduğunu gören kimse, zengin olduktan sonra kör olur veya fakirlikten sonra zengin olur. Ya da mal veya çocuk yahut ailesinden kıymetli birisini kaybeder ve onu görmez.

Bazen körlük, sapıklığa, bazen de ibadet sahipleri için dünyayı haklı görmeye, dünyaya kem bir gözle bakmaya ve dünyaya sırt çevirmeye işarettir. Yabancı bir kimse için rüyada körlük, onun bir daha vatanına geri dönmeyeceğine işarettir.

Hapiste bulunan bir kimse için körlük, kurtuluştur. Arzu ve istedi bulunan bir kimsenin rüyada kör olması, o kimsenin arzusuna kavuşmayacağına işarettir

Lütfen Rüyaya puan verin!
598 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi