Rüyada Göz Görmek

Rüyada Göz Görmek

size zarar vermek isteyen bir kisi tarafindan gözlenmektesiniz. bu birinin sevgilinizi elinizden almaya calistigi anlamina da gelir.

Rüyada görülen göz, kisinin dini ve hidayet ve sapiklik yolunu gören kalb gözüdür. rüyada gözlerinin kör oldugunu gören kimsenin, cocugu ölür.

bu rüyayi gören fakir veya hapis ise, yaptigi isi bir daha yapmayacagina isaret eder. eger bu rüyayi gören bir fdakete ugramissa, o kimse kendisini felaketten kurtaracak birisini bulacagina isaret eder. eger bu rüyayi yolculuk yapmak arzusunda bulunan veya o anda yolculukta bulunan bir kimse görürse, o kimsenin bir daha vatanina dönmeyecegine isaret eder.

rüyada bir toplulugun birbirleriyle kavga yaptiklarini ve kendisinin de kör oldugunu gören kimse, kendisiyle ugrasan kimseleri görmez.

rüyada gözlerinin yabanci bir kimsenin gözleri oldugunu görse, o kimsenin gözlerinin görmeyecegine ve baska birisinin ona yol göstermesine isaret eder. eger rüya sahibi o yabanciyi taniyorsa onun kizini alir veya ondan bir hayir görür.

bir kimse rüyada iki gözünün de kucagina düstügünü görse, o kimsenin erkek kardesi, oglu vs. gibi si ölür. rüyada gözlerinin agridigim görse, o agri onun dininde yaptigi eksiklik ve kusurdur.

gözsüzlügün noksanliga isaret etmesi daha fazladir. borclu olan bir kimse rüyada gözünü kaybettigini veya kör oldugunu görse namazim terketmesi veya zekatini vermemesi ya da bir günah islemesi sebebiyle o kimsenin dinine zarar erisir.

cocugu olmayan salih bir kimse rüyada gözlemden rahatsiz oldugunu görse, para yönünden zarara ugrar.

rüyada gözleriyle yürüdügünü gören kimsenin hastalanacagina isaret eder. rüyada gözlerine ilac sürdügünü gören kimse, dinini islah eder. bazi tabirciler, rüyada kendi gözlerine ilac sürdügünü gören kimse, malini islah eder, bazilan da o kimsenin bir cocugu dünyaya gelir ve o cocuk onlarin gözlerinin isigi olur, dediler.

bazi tabirciler ise eger o kimsenin sürülmüs ve kaybolmus bir erkek kardesi varsa onu arzu eder ve onun saflik haberini alarak sevinir, dediler. bir kimse rüyada gözünün insanlarin zannetti ki erinden daha fazla kuvvetli ve keskin oldugunu görse, o kimsenin dince gizli olan durumu görünüsünden daha hayirlidir.

gözlerinde beyazlik bulundugunu gören kimseye, üzüntü ve keder erisir veya sevdigi bir kimseden aynlir. rüyada gözlerinde perde bulundugunu sonra bu perdenin acilmasiyla gözlerinin isiklandigini gören kimse, uzun bir müddetten beri kendisinden ayrilmis bir kimsesiyle bir araya gelir. eger bu rüyayi gören üzüntülü ise allah (c.c.) onun üzüntüsünü giderir.

rüyada kalbinde bir göz bulundugunu gören kimsenin, dininin icaplarini yerine getirdigine ve gönlünden dolarak söyleyecegi hikmetli seylere isaret eder.

rüyada baska bir kimsenin gözünü yedigini gören kimse, o kimsenin malini yer. rüyada iki gözünde de kirpik bulunmadigini gören kimse, islam dinini zedeler. bir kimse, kirpigini birisinin yoldugunu görse, o adam onu rezil edecek düsmanidir. rüyada göz kapaklarinin beyaz oldugunu gören kimsenin, basinda veya gözlerinde ya da kulaklarinda meydana gelecek hastaliga isaret eder.

vücutta bir göz veya bircok gözler bulundugunu görmek, eger o gözler tabii olan göze benziyorsa mala isaret eder. bazen cok güzel göz görmek sihire, ölüm ve hayat, bazen de , akraba ve evladlarini bir araya toplamaya isaret eder. rüyada gözlerinin güzel oldugunu gören kimse, hidayet, ilim ve basiretle riziklanir.

eger yaninda hasta olan bir cocugu yahut hanimi veya sevdigi bir kimsesi varsa hastaliktan iyilesir. rüyayi gören fakirse zengin olur. eger bunlarin hicbirisi o kimsede yoksa, durumuna uygun bir memuriyete girer. bazen rüyada göze ilisen karartilar sikintiya isaret eder. rüyada gözün, yerinden baska bir yere gecmesi, kan akmasi, bedende meydana gelecek afetlere isaret eder.

rüyada anlatilmaz derecede görülen pek büyük gözler bazen cenab-i hakk (c.c.) tarafindan zuhur edecek yardima isaret eder. rüyada gözlerin mahvolmasi hak tarafindan inecek azaba isaret eder.

bir kimsenin rüyada kendisinden gizlenen bir kimseye gözü ilisse o kimse o sahsi görür. rüyada gözünde bir eksiklik hisseden kimse, bazen de ayaginda meydana gelen bir zarardan dolayi sikayette bulunur. sag göz erkek, sol göz de kiz evlada isaret eder.

rüyada göze bir seyin düsmesi, uyanik olmaya ve kendisiyle iftihar ettigi dostundan ayrilmaya isaret eder. gözlerinin kulak oldugunu gören kimse, kör olur ve gözüyle gördügü her seyi kulagiyla isitir.

rüyada gözlerinde kizarti gören kimse meydana gelen bir hadiseden dolayi kizar.

rüyada iki gözünü cikardigini görse, cok sevdigi cocugu ondan ayrilir veya mal, cocuk yahut ev ya da malik oldugu ve onlarla göz aydinligina kavustugu bir seyde sinirlendigi ve kizdigi bir seyi görür.

rüyada göz oymak uzun ömre isaret eder. bazen de göz cikarmak, gözde meydana gelecek agriya isaret eder. bir kimse rüyada vücudunda cokca göz bulundugunu görse, bunlar, cok dindar ve salih bir kimse olduguna isaret eder. kalbinde bir veya bir cok göz bulundugunu görmenin tabiri de, böyledir.

rüyada tehlikeli bir kimseye göz ucuyla baktigini gören kimse, o kisi hakkinda hile yapar ve ona kin tutar. eger o tehlikeli kimseye gözlemi acarak baktigini görse, o adam serli olan o kisinin islerine nezaret ve yardim eder.

rüyada gözünün demirden oldugunu gören kimse, namus perdesini yirtar ve halk icerisinde ona siddetli bir keder isabet eder. gözüyle zina ettigini gören kimse, namahrem kadinlara bakar. bir göze baktigini ve bu gözün kendisini hayrete düsürdügünü gören kimse, dince zarari dokunacak bir is yapar.

rüyada omuzu veya kürek kemigi üzerinde bir insan veya bir hayvan gözü bulundugunu gören kimse, kaybolmus bir mali bulur. rüyada gözünün esmer renkte oldugunu gören kimse, dostunun hanimina süpheli bir sekilde bakar.

siyah göz, dindir. keskin gören göz, insanlarin hepsi icin iyidir. az görmek sahibinin yakinda mala muhtac olacagina ve bosta kalacagina isaret eder. cocugu cok olan bir kimse böyle bir rüya görse, o kimsenin cocuklarinin hasta olacaklarina isaret eder.

Lütfen Rüyaya puan verin!
750 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

1 Yorum

Ersar

Ersar

1 yıl önce

Ben rüyamda sol gözümde siyah çapak gördüm onu asıldım acıdı biraz sonra gözümde bi delik oluştu arkasından hemen beyaz bişey çıktı gözüm tamamen kızardı kanlandı gözüm pörtledi resmen kapattım hemen kapatmasam çıkacak resmen kimse umursamıyor ama ben çok korkuyorum

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi