Rüyada işten çıkarılmak ne demek?

Rüyada işten çıkarılmak ne demek?

Rüyada işten çıkarılmak, sanılanın aksine hayırlı dır. Rüyasında bir işte çalışan bir kimsenin o işten çıkarıldığını görmesi çalışmalarının takdir edildiği anlamına gelir. Her ne şekilde olursa olsun, rüyada çıkarıldığını görmek, kişinin işine devam edeceğini ifade eder.

Yaşlı bir adamın işinden çıkabildiğini görmesi, hayır, bir gencin işinden çıkabildiğini görmesi ise, şerdir. Çalışkan ve isinin ehli bir adamın işinden çıkabildiğini görmesi, onun daha büyük bir işe atanacağına ve maaşının veya yevmiyesinin artırılacağına işarettir. İşinden çıkarıldığını gören makam ve mevki sahibi bir kişi olur.

Kirmani'ye göre; makam mevki sahibi büyük bir kişi işinden çıkarıldığını görse bu rüya iki şekilde tabir edilir: Dininde fesat, yaptığı iste yetersizlik.

Rüyada işten çıkarıldığını görmek, bir halden başka bir hale girmeye, veya yeni bir iş öğrenmeye de yorulur. Bazı âlimlere göre; rüyada işten çıkarılmak, yemin etme, söz verme, verdiği sözün arkasında durmak şeklinde tabir edilir.

Cabir-ül Mağribi ye göre; işinde doğrulukla çalışan mevki sahibi birinin işinden çıkabildiğini görmesi, hayır değildir. İşinin ehli olmayan bir kimsenin işten atılması ise, başka bir işe gireceğine delalet eder.

Rüyada birisini isinden çikarmak, bosanma karan veya meslekten diger bir mesleke geçmektir. Bir kimse rüyada vazifeden alindigini ve yerine yasli birisinin tayin edildigini görse, o kimsenin isleri yolunda gider. Kendi yerine genç bir kimsenin tayin edildigini görse, o kimseye bulundugu düsmanlari tarafindan bir kötülük tezgahlanir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
201 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi