Sitede 1962 kişi varaçıkAğrıaçık-4.9°C

Rüyada Halı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Halı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada halı görmek zenginliğe, bolluğa, berekete, varlıklı dostlara ve dünya malına yorulur. Halı üzerinde yürümek mutlu olmak demektir. Rüyada halı, zengin akraba, dünya nimetleri ve alnı secdeye koyarak ancak elde edilebilen kulluk şerefine işarettir. Çünkü halı, ev içinde yer örtüsü olarak kullanılan eşyadır. Halılar candan arkadaşların olacağınızı belirtir.


Rüyada Halı

Zenginliğin ve bolluğun simgesidir. Zenginlik ve bolluğu haber verir. Zengin arkadaşlar edineceğiniz anlamına da gelir. Eğer bir halı üzerinde yürüdüğünüzü gördüyseniz, çok zengin ve mutlu olacaksınız. Halı, varlıklı arkadaşlara sahip olacağınızı belirtir.


Rüyada Yeni Halı Görmek

Rüyada yeni, zenginlik, bolluk, kısmet, yükselme, başarı olarak yorumlanır. Yeni halı görmek çok iyidir. Rengine, şekline, boyutuna bakarak yorumlanır. Rüyasında kendisi için yere yeni bir hali serildiğini gören dünyada uzun bir ömre, geniş bir rızka sahip olur.


Rüyada Yere Halı Serilmesi

Bir bilmediği yerde ve tanımadığı kimseler arasında yere bir halı serilerek üzerinden geçtiğini görmek, memleketinden ayrılıp gurbete düşeceğine işarettir. Dürülmüş bir halıyı arkasına alıp bir yere götürdüğünü görmek, bütün varlığını üzerinde taşıyacak derecede fakirleşeceğine delalet eder.

Halıyı başkalarının evine serdiğinizi görmek; yolculuğa çıkacağınıza ve o yolculukta oldukça menfaat elde edeceğinize işarettir. Yere serilmiş bir halıyı görmek ve onun kendi malınız olduğunu bilmek; ömrünüzün uzun, rızkınızın bol olacağına alamettir.


Ebu Sait El Vaiz'e göre Rüyada Halı Görmek

Halı görmek dünyalıkta ve rızkta genişliktir. Onun büyüklüğü ve kalınlığı nispetinde ömrün uzunluğu ve rızkın bolluğu belirlenir. Küçüklüğü kazanç azlığına, yerden toplanması ise rızkın azalacağına delalet eder.


İbni Şirin'e Göre Rüyada Halı Görmek Nedir?

yere büyük bir halı serdiğini ve bu halinin kendi mali olduğunu gören, nimet ve bolluk görerek çok yasar. Rızkını kolaylıkla temin eder. Ev halkı, akrabaları ve arkadaşları ile bu halinin üzerinde oturduğunu görmek, hayır ve nimettir. Bir yabancının evinde bir halıyı toplanmış ve sarılmış görmek, o kişinin gurbette öleceğine işarettir.


Danyal Aleyhisselam'ın Halı Yorumu

Rüyasında küçük ve ince bir halı görenin hem rızkı, hem ömrü az olur.


Eski ve Yırtık Halı Görmek

Eski ve delik bir halısı olduğunu görenin geçiminde darlık ve hayatında sıkıntı olur. Halı temizlemek veya çırpmak; sizi rahatsız eden birinin evinize misafir olacağına işarettir.


Rüyada Yeşil Renkli Halı Görmek

Yeşil renkli bir halı görmek geniş bir rızka delalet eder. Halinin çiçekli ve desenli olması hayırdır. Bir başka rivayete göre de: yeşil halı, dünyaya ait şeylerle tabir edilir. Hz. Danyal (a.s): Rüyada yeşil ve temiz halılar görmek; kalabalığa işarettir.


Halı Üzerinde Yürümek

Rüyada halı üzerinde yürümek, mutlu olacağınız anlamına gelir. Halı dürüp evinizin bir köşesine koymak; istikbalinizin kendi elinizde olduğuna işarettir.


Halı Üzerine Oturmak

Rüyada bir taht üzerine serilmiş bir halı, kilim veya şilte gibi bir şeyin üzerine oturduğunu görmek, yolculuğa delâlet eder. Halı rüyası, dünya malı ile tabir olunur. Rüyada kendisi için yere bir halının serildiğini görmek, uzun ömre, geniş rızka ve güzel bir geçime delâlet eder.

Üzerinde oturduğunuz küçük halının uzadığını görmek; rızkınızın bollaşacağına yorumlanır. Bir halının üzerinde oturduğunuzu görmek, ama oranın kime ait olduğunu bilmemek; durumunuzun kötüye gideceğine işarettir.


Rüyada Cami Halısı Görmek

Rüyada caminin sergilerini, halılarını görmek, şehrin hayır sahiplerine ve namaz ibadeti için camide toplanan cemaate delâlet eder.


Rüyada Mescit Halısı Görmek

Rüyada mescidin halılarının eskimiş ve yıpranmış olduğunu görmek, o mescidin cemaatinin halinin bozulmasına delâlet eder.

Lütfen Rüyaya puan verin!
261 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8
yorum ekle
Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi