Rüyada Halı Görmek

Rüyada Halı Görmek

Rüyada halı görmek zenginliğe, bolluğa, varlıklı dosta, yolluklu halı dünya malına, halı taşımak ise mutlu olmak ve sevinçli olmanıza neden olacak gelişmelere işarettir. Yeni halı sı berekettir. Rüyada halı, zengin , dünya nimetleri ve alnı secdeye koyarak ancak elde edilebilen kulluk şerefi anlamına gelir. Çünkü halı, ev içinde yer örtüsü olarak kullanılan eşyadır. Halılar candan arkadaşlarınızın olacağınızı gösterir.

Rüyada kırmızı halı görmek sevginin ve dostluğun habercisidir. Bekar kimsenin rüyasında kırmızı renk bir halı görmesi bu rüya onun için aşkı ifade eder. Rüyada kırmızı halı görmenin anlamı, kişinin hayırlı haberler alacağı demektir. Bazı tabircilere göre ise kişinin rüyasında kırmızı halı görmesi, rüya sahibinin yeni arkadaşlar edineceğine, eğer rüya sahibi kadın ise sağlıklı bir bebek doğuracağı anlamlarına gelmektedir. Kırmızı halı aşkın belirtisidir. Bu nedenle rüyada kırmızı halı görmek bekar için gönül eşini bulmasına, evliler için ise eşine olan bağlılığına dalalet etmektedir.

Kırmızı halı aşkın belirtisidir. Bu nedenle rüyada kırmızı halı görmek bekar için gönül eşini bulmasına, evliler için ise eşine olan bağlılığına dalalet etmektedir.

Rüyada halı mutluluktur, zenginliktir, insanın geçimi ve rüyayı görünen mutluluğunu ifade eder.

  • Zenginlik
  • Bolluk
  • Dünya Malı
  • Mutluluk
  • Sevinç.

1: Rüyada Halı Almak

Rüyada halı almak zenginlik ve bolluk olarak tabir edilmektedir. Kişinin rüyasında bir halı alması Zenginliğe ve bolluğa kavuşacağını haber verir.

Halı almak zengin arkadaşlar edineceğiniz anlamına da gelir. Eğer bir halı üzerinde yürüdüğünüzü gördüyseniz, çok zengin ve mutlu olacaksınız.

Halı alınması, varlıklı arkadaşlara sahip olacağınızı belirtir.


2: Rüyada Halı Silkelemek

Bir kimse rüyada temizlik için halıları silkelediğini görse, rüya sahibinin bolluk, mutluluk içinde uzun bir ömür süreceğine yorumlanır. Rüyada balkondan halı silkelemek misafirlik açıdan keyif dolu günler geçireceğine, üzüntülü durumlardan kurtulmak ve sıkıntılarını çözmek için yeni yollar arayacağına, yeni lezzetlerin tadına varacağına, yeni dostluklara, yapılacak çalışmalar sayesinde bol kazançlı bir dönem geçirileceğine yorumlanır. Rüyada halı silkelemek geçimini büyük bir rahatlıkla sağlamak anlamındadır. Halı silkelemeyi görenin rızkının ve ömrünün çok olacağına işarettir.

3: Rüyada Yeni Halı Görmek

Rüyada yeni, zenginlik, bolluk, kısmet, yükselme, başarı olarak yorumlanır. Yeni halı görmek çok iyidir.

Rengine, şekline, boyutuna bakarak yorumlanır. Rüyasında kendisi için yere yeni bir hali serildiğini gören dünyada uzun bir ömre, geniş bir rızka sahip olur.


4: Rüyada Halı Yıkamak

Genç ve bekâr bir kimse evdeki halıları yıkarsa, rüya sahibinin evlenip, yeni bir yuva kuracağına işaret eder.

Eğer evli bir kimse için rüyada evde halı yıkamak, rüyayı gören kişinin sinden birini evlendireceğine hükmedilir.


5: Rüyada halı dokumak

Kişinin rüyasında halı dokuması, hayra işaret eder. Rüyada halı dokumak, berekete, ihtiyaç sahipleri için bol rızka işarettir. Halı dokumak mal üretmeye veya yolculuktur.


6: Rüyada Yere Halı Serilmesi

Rüyada halı sermek, memleketten ayrılıp gurbete düşmeye işarettir. Dürülmüş bir halıyı arkasına alıp bir yere götürdüğünü görmek, bütün varlığını üzerinde taşıyacak derecede fakirleşeceğine delalet eder. Rüyada başka bir eve halı sermek; yolculuğa çıkacağınıza ve o yolculukta oldukça menfaat elde edeceğinize işarettir. Herhangi bir yerde, yere serilmiş eski ya da yeni bir halıyı görmek ve onun kendi malınız olduğunu bilmek, ömrünüzün uzun olacağına, rızkınızın bollaşacağına, gelirinizin artacağına alamet eder. Halı sermek rüyası genel anlamda hayırlara yorumlanmaktadır.


7: Rüyada dürülmüş halı görmek

Kişinin rüyasında dürülmüş bir halı görmesi bu rüya onun için dünyalıkta ve rızkta genişliktir.

Dürülen halının büyüklüğü ve kalınlığı nispetinde ömrün uzunluğu ve rızkın bolluğu belirlenir. Rüyada bir yerde dürülmüş halı görmek rızkın çoğalacağını gösterir.


8: Rüyada sarılı halı görmek

Yere büyük bir halı serdiğini ve bu halının kendi malı olduğunu gören rüya sahibi nimet ve bolluk görerek çok yaşar. Rüyada sarılı halı görmek rızkını kolaylıkla temin etmeyi gösterir.


9: Rüyada beyaz halı görmek

Rüyada ev halkı, akrabaları ve arkadaşları ile beyaz bir halının üzerinde oturduğunu görmek, hayır ve nimettir.

Bir yabancının evinde beyaz bir halıyı toplanmış ve sarılmış görmek, o kişinin gurbette döneceğine işarettir.


10: Danyal Aleyhisselam'ın Halı Yorumu

Rüyasında küçük ve ince bir halı görenin hem rızkı, hem ömrü az olur.


11: Eski ve Yırtık Halı Görmek

Eski ve delik bir halısı olduğunu görenin geçiminde darlık ve hayatında sıkıntı olur. Halı temizlemek veya çırpmak; sizi rahatsız eden birinin evinize misafir olacağına işarettir.


12: Rüyada Yeşil Renkli Halı Görmek

Yeşil renkli bir halı görmek geniş bir rızka delalet eder. Halinin çiçekli ve desenli olması hayırdır. Bir başka rivayete göre de: yeşil halı, dünyaya ait şeylerle tabir edilir. Hz. Danyal (a.s): Rüyada yeşil ve temiz yıkanmış halılar görmek; kalabalığa işarettir.


13: Halı Üzerinde Yürümek

Rüyada halı üzerinde yürümek, mutlu olacağınız anlamına gelir. Halı dürüp evinizin bir köşesine koymak; istikbalinizin kendi elinizde olduğuna işarettir.


14: Halı Üzerine Oturmak

Rüyada bir taht üzerine serilmiş bir halı, kilim veya şilte gibi bir şeyin üzerine oturduğunu görmek, yolculuğa delâlet eder.

Halı rüyası, dünya malı ile tabir olunur. Rüyada kendisi için yere bir halının serildiğini görmek, uzun ömre, geniş rızka ve güzel bir geçime delâlet eder.

Üzerinde oturduğunuz küçük halının uzadığını görmek; rızkınızın bollaşacağına yorumlanır. Bir halının üzerinde oturduğunuzu görmek, ama oranın kime ait olduğunu bilmemek; durumunuzun kötüye gideceğine işarettir.


15: Rüyada Cami Halısı Görmek

Rüyada caminin sergilerini, halılarını görmek, şehrin hayır sahiplerine ve namaz ibadeti için camide toplanan cemaate delalet eder.


16: Rüyada Mescit Halısı Görmek

Rüyada mescidin halılarının eskimiş ve yıpranmış olduğunu görmek, o mescidin cemaatinin halinin bozulmasına delâlet eder.

Lütfen Rüyaya puan verin!
479 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi