Rüyada Balkon Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada balkon görmek genel olarak hayırlı bir rüya olarak tabir edilir. 15 farklı yorum ve anlamı bulunan rüyada balkon görmenin tabirini oku.

Rüyada Balkon Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada balkon görmek bazen güven işareti olmakla birlikte balkon sı bazen de kötü haber veya sevdiğinden ayrılmayı işaret etmektedir. Fakat burada önemli olan kişinin rüyasında balkonu ne şekilde gördüğüdür. Mesela rüyada evin bahçesine veya yeşillik bir alana bakan balkonda bulunduğunu görmek, dünya ve ahiret mutluluğu anlamına gelmektedir. Önü kapalı balkon görmek, sıkıntı demektir.


1- Rüyada Balkon Görmenin Anlamı ve Yorumu

Günümüz rüya yorumcularına göre Rüyada görülen balkon, yüksek rütbeli bir kimseyi işaret etmektedir. Ayrıca, balkon rüyasını gören rüya sahibinin yüksek derece almaya, büyük bir makam elde edeceğine veya halk arasında saygınlık kazanacağına yahut itibarlı bir kimse olacağına yorumlanır. Bazen rüyada balkon zenginliği ya da bol mal anlamındadır. Kimi zaman ise, balkon rüyası kadın olarak tanımlanır. Bazen de rüyada balkon görülmesi ayrılığa yahut komşuya işaret eder.


2- RÜYADA BALKON GÖRMEK NE DEMEKTİR?

  1. Rüyada balkon kadın olarak tanımlanır.
  2. Rüya sahibi için makamı temsil eder.
  3. Balkon rüyası itibara işarettir.
  4. Balkon mal elde etmektir.
  5. Rüyada balkon görmek zengin olmak demektir.
  6. Bekar için evliliktir.
  7. Güzel ve hayırlı eş anlamına gelir.
  8. Baba, anne ve kardeşe işaret eder.

3- Rüyada Balkonda Durmak

Balkonda mahzur kalmak, eşiyle tatsız bir münakaşa yapmaya işarettir. Rüyasında kendisini bir balkonda oturmuş gören, korktuğu ve çekindiği şeyden emin olur. Bazı tabircilere göre rüya sahibinin arkadaş ya da lardan kötü haber alacağının da işaretidir. Rüyada balkonda durmak veya balkon görmek, ayrılığın habercisidir. Bu rüyayı gören kişi genelde sevgilisinden ayrılır.

Tek başına balkonda durmak, kişinin yaptığı yararlı işlerden dolayı huzur duyduğuna işarettir. Kalabalıkla balkonda durmak ise sevindirici işbirliğidir.


4- Rüyada Kendisini Balkonda Görmek

Rüyada kendisini yeni bir balkonda gören, fakirse zengin olur, tüccar ise çok kazanır; zenginse malı daha da artar. Eski bir balkonda olduğunu gören, eğer fakir ise mali artar, zengin ise parası artar; dindar ise daha ziyade ibadete koyulur.

5- Rüyada Balkon Yaptırdığını Görmek

Bazılarına göre; balkon kadın ile tabir olunur. Bir balkon yaptırdığını gören, bir kadın ile suçlanır. Balkon üstüne bir balkon daha yaptığını görmek, ikinci bir evliliğe işarettir. Bir rivayete göre balkon, büyük bir rütbe, derece ve halk arasında itibar ile tabir olunur.

6- Rüyada Balkonda Oturmak

Bazılarına göre rüyanızda kendinizi bir balkonda oturduğunu görmeniz, bir arkadaşınız veya sevdiğiniz bir kimse veya niz içinden biri ile küçük bir tartışma yapacağınıza delalet eder. Bir başka rivayete göre de: Rüyada balkonda olduğunuzu görmek kötü niyetli kişilerin etrafınızı sardığına yorulur.


7- Rüyada Yola Bakan Balkon Görmek

Rüyada yol, araba, otogar gibi seyahat yapılan yere bakan balkon uzaklığa ve hasret çekmeye işaret eder. Rüyasında balkon gören kişi sevdiklerinden uzak bir yere gidecek ve orada bulunduğu sürede yakınlarının özlemini çekeceğine işarettir.

8- Rüyada Yıkık Dökük Balkon Görmek

Rüya sahibi kendini yıkık dökük bir balkon görürse mutluluğa, sağlığa, rahata ve zenginliğe işaret eder. Rüyada lüks ve güzel bir balkonda oturduğunu görmek ise sorun ve tatsızlığa yorulur.


9- Rüyada Balkondan Düşmek

Balkondan düştüğünüzü görmeniz ise, etrafınızdaki insanlardan zarar göreceğinize işaret eder. Rüyada yepyeni bir balkondan düşmek, yükselmeye, zenginliğe ve nimete delâlet eder. Fakirin bu rüyayı görmesi, zengin olacağına işarettir.

Rüyada balkondan düşmek, maksadın gerçekleşmemesine ve yarım kalmasına işaret etmektedir. Balkondan harebe bir yere, ıssız bir ortama düşmek, iyi halden kötü duruma geçmeye alamettir.


10- Rüyada Balkon Yıkamak

Rüyada balkon yıkayıp temizlediğini gören kişinin geçmişle uğraşmayı bırakıp gelecekle ilgileneceğine yorulur. Ayrıca rüyada balkon yıkamak rüya sahibinin yaşantısında yeni başlangıçlar yapacağını ifade eder.

Rüyada balkon yıkamak bereket ve afiyete işaretle birlikte iman güzelliğine, afiyet ve saadete delalettir.


11- Rüyada Balkon Yıkılması

Rüyada balkon yıkılması sanılanın aksine iyidir. Yıkılan balkon rüyası hayra ve iyilikle tabir edilir. Rüya sahibi için önüne geleceği ve karşılayabileceği bir çok fırsatı temsil eder.


12- Rüyada balkondan atlamak

Rüyada görülen atlamak, bekâr için evlenmeyi temsil ederken, evli için ise maddi sıkıntıdan bolluğa erişeceğine işaret eder. Bazen de rüyada balkondan atlamak gelecek bir tehlikenin habercisi olarak yorumlanır yahut tehlikeden kurtuluşu temsil eder.

Rüyada yüksek bir balkondan aşağıya atlamak, rüya görenin iyi durumdan sıkıntılı bir duruma düşeceğinin işareti olarak yorumlanır. Rüya görenin herhangi bir korkusu varsa, yakın zamanda korkularından kurtulacağına işaret sayılır.


13- Rüyada Balkon Kapısı Görmek

Rüya yorumcuları rüyada balkon kapısını görmeyi rüyanın görünüş şekline göre farklı manada tabir etmişlerdir.. Görülen balkon kapısı açıksa rüya sahibinin kısa bir süre içinde büyük bir kısmetinin olacağını ifade eder. Balkon kapısı kapalıysa rüya sahibinin bazı fırsatları kaçırdığına işaret etmişlerdir. Rüyada balkon görmek, bazı kere de yakınlarla münakaşaya delâlet eder.

Lütfen Rüyaya puan verin!
348 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi