Rüyada Fener Görmek Ne Demek, Neye Yorumlanır?

Rüyada Fener Görmek (El Dilek Feneri) Ne Anlama Gelir?

Genel olarak fener rüyaları iyi sayılır. Rüyada fener görmek iş hayatında aydınlık günlere yorumlanır. da yanar halde görülen fener, sevinçli haber olarak tabir edilir. İmam Nablusi'nin yaptığı tabire göre rüyada fener gelecek günlerin parlak olacağı anlamına gelir. Fener sevinç ve mutluluğa delâlet eder. Rüyayı gören kişinin mutluluğuna işarettir. Parlak ve göz alıca fener sevinçli günlerin kanıtıdır.

Rüyada Deniz Feneri Görmek; dost ve arkadaşlarınızın kâmil (ağırbaşlı, erişkin, eksiksiz, olgun, bilgili)kimseler olduğuna delâlet eder. Ve onlar eliyle erişecek nimete işarettir. Rüyada sürekli devamlı yanan deniz feneri görmek akılda olmayan bir maceraya atılmak demektir. Rüyada devamlı çakan bir deniz feneri gören hiç aklında olmayan bir maceraya atılacaktır.

Rüyada Fener hediye almak hem bedenin şifaya kavuşacağına, hem de iş hayatında helal rızk kazanacağına yorumlanır. Rüyada el feneri hediye etmek işlerinin çözüme kavuşacağına, rızkının artacağına, başarıya giden yollarının açılacağına yorulur.

Rüyada El Feneri Görmek; Güzel arkadaşlar edineceğinizin ve mutluluğu yakalayacağınızın işaretidir. Rüyada el feneri gören tüm sıkıntılı günlerini geride bırakır ve her şey güzel olacak demektir.

Rüyada El Feneri Yakmak; Fener gündüz gibi aydınlık yapıyor ve etrafı tıpkı gündüz gibi aydınlatıyorsa, bol bir kazanca sahip olacağınız anlamına gelmektedir. Rüyada karanlıkta fener yakmak çok kısa süre içerisinde feraha çıkmaya delalettir.

Rüyada Elinde Fener Görmek; Elinde yanan bir fener bulunan kişi, sıkıntıya düşüren sorunlardan kurtulmak için bir fırsat yakalayacaktır. Fener aniden sönerse kişi duyguları nedeniyle hataya düşecektir. Elinizde bir fener olduğu halde gece bir yere gittiğinizi görmek, para kazanmak için yeni bir is aradığınıza delalet eder.

Rüyada Karanlıkta Fenerle Yürümek; Umut, aşkta ve işte fırsat, sorunlardan kurtulmak için fırsattır. Aydınlık günler sizi bekliyor. Gece karanlık sokakta fener yakarak yürüdüğünü görmek kendisini düşündüren sorunlardan sıyrılmak için hemen bir fırsat bulacaktır. Fakat fener yanmıyorsa insan bir süre bocalayacaktır.

Rüyada Fenerin Sönmesi; söndürülmesi, memur ise azline halk için ise nimetinin eksilmesine delalet eder. Rüyada sönük halde fener görmek,
evinize çökecek karanlığa delâlet eder. Yolda giderken feneriniz sönerse ve tam bir karanlık içinde kalırsanız zarar edeceğinize tabir olunur.

Rüyada Fener Alayı Görmek; Tevfik-i ilahiye (Allah'ın yardımı), ibadet ve tâate (İbadet etmek, Allah'ın emirlerini yerine getirmek, itaat etmek), dünya saatine ve Ahiret selametine delalet eder.

Rüyada Az Işık Veren Fener Görmek; önünüzü ancak göre bilecek kadar aydınlık veriyorsa, gireceğiniz bir iste ne kar ve ne de zarar edeceğinize yorulur.

Rüyada Başka Birinin Elinde Fener Görmek

Başka birinin elindeki fenerle sizin yolunuzu aydınlattığını görmek, o adam aracılığı ile çok para kazanacağınıza işarettir. Bazılarına göre: Rüyada fener gören ehil ise, büyük bir mevki sahibi olur, Halktan biri ise bir çocuğu doğar.

Rüyada Birçok Fenerler Görmek, saygı ve itibarinin ve şerefinin artmasına, bir rivayete göre dininin kuvvetine işarettir. Bir şehirde birçok fenerlerin yakılmış olduğunu ve şehrin donatılmış olduğunu görmek, o memlekette adaletin geçerli olduğuna yorulur. Halkının bolluk ve bereket içinde geçimlerini sağlamak ta olduklarına delildir.

Rüyada Parlak Fener Görmek; Bir başka rivayete göre de: Rüyada parlak yanan bir fener görmek şeref ve saadete, evlenmeye, kazanç ve kara işaret eder. Işığı olmayan fener, hastalığa, islerin zorluğuna işaret eder.

  • Elinde Yanan bir fener olan kişi, kendisini düşündüren sorunlardan sıyrılmak için iş hayatında hemen bir fırsat bulacaktır.
  • Fakat fener yanmıyorsa insan bir süre bocalayacaktır.
  • Eldeki fener birden sönerse o insan duyguları yüzünden yanılgıya düşecektir.

Rüyada Elinde Fenerle İlerlediğini Görmek; güvene, kuşkudan sıyrılmaya ve olumlu gelişmelere işaret eder. Rüya sahibinin aynı zamanda kariyerin yükseleceği anlamındadır. Rüyada fenerle ilerlediğini görmek kişinin zilletten kurtulacağına, işlerinin düzene gireceğine, mal ve nimet bulacağına tabir edilir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
76 kişi puan verdi. Ortalama puan: 7

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi