Rüyada Duvar Görmek

Rüyada Duvar Görmek, Tırmanmak, Duvarın Yıkılması Ne Anlama Gelir?

Kişinin sında sağlam beton duvar görmesi onun din ve dünya güzelliğine yorulurken rüyada duvar görmek, yaşanan yıllar ile yorumlanır. Rüyada görülen hantal duvar kaba bir kimse, çok ince duvar ise amel noksanlığı demektir. Bir rivayete göre, rüyada duvar kuvvetli ve dindar bir erkek anlamına gelir. Genel olarak rüyada duvar görmek, din ve mal sahibi ile tabir edilir. Duvarın etrafındaki yapılar o kimsenin nesebidir. Bazıları da, duvar ancak yumuşaklıkla yola gelen saltanat sahibi ve kuvvetli bir kimsedir, demişlerdir. Rüyada duvar görmek büyük ve saygın bir adama işaret eder. Duvar kişinin dünyadaki hali ile yorumlanır. Sağlam duvar iyi hallere işarettir.

Rüyada Duvara Oturmak

Rüyada bir duvar üzerine oturduğunu görmek, kendi konumunu iyi değerlendirmeye alamettir. Kişi duvar üzerinde oturduğunu görse, yüksekliğe, şerefe, servet ve rütbe sahibi olur. Bir duvardan indiğini görmek, makam ve işinden inmeye veya ümidinin boşa çıkmasına alamettir. Duvarın üzerindeki koruyucu semer insanın şeref ve tedbirine delalet eder.

Rüyada Duvara Binmek

Bir başka rivayete göre de: Rüyada bir kimsenin duvar üzerinde veya duvara binmiş olduğunu görmek o duvar o kişiyi ayakta tutan halidir. Abdulgani Nablüsî ye göre: Rüyasında sağlam bir duvarın üzerine binmiş olduğunu görenin hali güzel ve geçimi düzgün olur. Bir kimse duvar üzerinde veya duvara binmiş olduğunu görse o duvar onu ayakta tutan halidir. Duvar kuvvetli ve muhkem değilse, hali de duvarın kıymeti ve üzerinde durduğu nisbetindedir.

Rüyada Duvar Örmek

Kendi malı olan bir duvarı ördüğünü görenin hali ile vakti düzelir. Rüyada duvar ördüğünü görmek iyi amel işlemeye, dünyalığını yararlı işlerde bulanmaya alamettir. Rüyada duvar örmek, önlemdir. Tamire muhtaç bir duvarı bir takım kimselerin tamir etmekte olduklarını görmek, itibari ve rütbesi elinden gitmiş bir kimsenin dostlarının, onun itibarinin geri verilmesi için çalıştıklarına delalet eder. Yıkık bir duvarın yeniden yapıldığını görmek, felaketin önleneceğine delalet eder.

Rüyada Duvara Yaslanmak

Rüyada bir tarafa meyletmiş duvar görmek, ilim, hidayet ile hikmete muttali olmaya veya arkadaşlar arasında önderliğe işarettir. Bir duvara yaslanmak, kadri yüce birinden destek görmeye alamettir. Yaslandığı duvarın dışarıda, ansızın düşmesi ev sahibinin gurbette ise evine dönmesine alamettir. Bazı tabirciler de, belki o kimse, kıymetli yüce bir şahsa yaslanır, dediler.

Rüyada Duvar Kağıdı Görmek

Rüyada evin duvarlarına kâğıt kapladığını görmek, sevinç ve feraha, tövbe etmeye işarettir. Rüyada evin dış cephesini duvar kâğıdı ile kaplamak, halktan bir şeyi gizlemeye işarettir. Bazan rüyada bir duvarı kâğıtla kapladığını görmek, sır saklamaya, geçmişte yaşanan olumsuz şeyleri unutma isteğine işarettir. Rüyada duvar kâğıdı, diğer durumlarda Badana ve boya yapmak gibi yorumlanır.

Rüyada Duvarın Yarılması

Duvarın yarılması bir tehlikeden dolayı uyarılmaya yorumlanır. Ebu Sait El Vaiz'e göre: Duvarın düz ve doğru olması rüya sahibinin halinin iyiliğine; duvarın yıkılmak üzere olması, halinin bozulmasına işarettir.

Rüyada Duvarın Yıkılması

Rüyada dökük ve yıkılmak üzere olan bir duvar görmek, de bir felaketin meydana çıkacağına işarettir. Duvarın yıkıldığını görenin eline define geçer. Üzerine bir duvarın yıkıldığını görmek, hazine bulunmaya alamettir. Duvarın üstüne yıkıldığını gören, işlediği günahların cezasına uğrar. Bir evin duvarının yıkılması o ev halkının sıkıntısına işarettir. Duvarın çevreye zarar vermeden düştüğünü görmek, oradan hâsıl olacak dünyalığa işarettir.

Rüyada Beyaz Duvar Görmek

Rüyada beyaz duvar görmenin tabiri, rüya sahibinin aklında olan projeleri hayata geçirmek için fırsat bulacağına delalet eder. Rüyada beyaz ayakkabı görmeniz, rüya sahibine yük olan bazı konuları çözüme ulaştıracağına, sevinçli bir haber olacağına, mutluluk duyacağına ve rahat bir nefes alacağına işaret eder.

Rüyada Duvarın Devrilmesi

Üzerine duvar devrilmesi işlenen günahlardan dolayı peşin olarak görülecek azaba işarettir. Ev içinde devrilen duvar hastalığa yorumlanır. Duvarın harap olması eş ve dostların durumlarının değişmesine yorulur. Bir yerde duvarın yarılması o yerde hapishanenin çok olmasına işarettir.

Rüyada Duvardan Düşmek

Rüyada yüksek bir duvar üzerinden düştüğünü görmek, beklediği bir şeyin olmamasına alamettir. bir duvarın üstünden düştüğünü görmek, cezasının erteleneceğine delalet eder. Duvar üzerinden düştüğünü gören kimse, durum ve itibarından yahut arzu ettiği şeyden, ya da tutunduğu bir husustan düşer.

Rüyada Duvardan Atlamak

Bir değneğe dayanarak bir duvardan atladığını gören, iyi bir dostunu bırakarak kötü bir kimse ile arkadaş olur. Yahut bir iyi insanla bozuşur.

Rüyada Duvar Yapmak

Rüyada kerpiçten bir duvar yaptığını görmek iyi amelde bulunmaya işarettir. Bir duvarın kendi kendine yenileştiğini görmek, beklenmeyen mutluluk ve bolluğa, kerpiçten yahut taş duvar yapıldığını görmek, iyi bir iş yapmaya alamattir. Taş duvar yapmak hayırlıdır. Rutubetli bir duvar yapmak, ev sahibinin hastalanacağına işarettir.

Rüyada duvara tırmanmak

Rüyada düz bir duvara tırmandığını görmek, kişinin normal hayata evlenmekle meydana gelecek lığa işaret etmektedir. Rüyada düz örülmüş bahçe duvarına tırmanmak ise, bahçe sahibinin din ve ilmine ve onu dünya ve ahiret azabından koruyacak ve muhafaza edecek halinin iyi olacağı anlamına gelmektedir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
486 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

1 Yorum

Telman

Telman

2 yıl önce

Salam aleykum. Rüyada duvar suvamaq nə anlama gəlir?

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi